Havířov navštívil velvyslanec Nigérie Peter Kevin. Zajímal se hlavně o místní sportoviště

2Prosinec 2021

Na pozvání náměstka primátora pro ekonomiku a správu majetku Ondřeje Baránka zavítal na Magistrát města Havířova velvyslanec Nigerijské federativní republiky Peter Kevin se svým doprovodem. Po přátelské diskusi s vedením města na téma možné budoucí spolupráce v oblasti kultury a sportu, zamířil na oblíbená havířovská sportoviště. Jako fanoušek fotbalu nemohl nigerijský velvyslanec minout Městský fotbalový klub Havířov v Prostřední Suché.

Návštěva a společné jednání mělo nastínit možnosti budoucí spolupráce zejména v oblasti sportu. Celou delegaci čekal program, jako prohlídka města, návštěva místního fotbalového stadionu a Národního tréninkového centra stolního tenisu. Kromě vedení města dělal zahraničním hostům společnost Nicolas Endal, předseda Sportovního klubu stolního tenisu Havířov.

Nigérie patří mezi líhně fotbalových, ale také - což může být pro někoho překvapující - pingpongových talentů. Evropa, včetně Havířova, má možnosti mladým fotbalistům a hráčům ping pongu z Afriky poskytnout dobré zázemí a kvalitní trenéry, a tím rozvíjet jejich talent a kariéru. Bavili jsme se též o možném kapitálovém vstupu z nigerijské strany do našeho Městského fotbalového klubu Havířov. Pan velvyslanec Peter Kevin je spolupráci nakloněn, a já také,“ popisuje průběh zahraniční návštěvy v Havířově náměstek pro ekonomiku a správu majetku Ondřej Baránek.

Po návštěvě Magistrátu města Havířova se hostitelé společně s nigerijskou výpravou vydali na projížďku městem. První zastávkou jim byl městský fotbalový stadion, kde se velvyslanec zajímal o místní úspěchy v tomto nejpopulárnějším sportu na světě a také o fotbalový dorost. Další zastávkou bylo Národní tréninkové centrum stolního tenisu, sportovní chlouba města, která byla otevřena v minulém roce a svými parametry je srovnatelná s nejmodernějšími sportovními zařízeními pro národní centra stolního tenisu v Evropě.

Tisk Poslat e-mailem