Havířov, mimořádná opatření ke koronaviru SARS-CoV-2

10Březen 2020

V návaznosti na mimořádná opatření, která vydalo Ministerstvo zdravotnictví ČR dnes, v úterý 10. března 2020, v souvislosti s nepříznivým vývojem epidemiologické situace ve výskytu onemocnění COVID-19, budou od zítřejšího dne, tj. 11. března 2020, v Havířově uzavřeny školy.

Zavřeny budou školy základní, vyšší odborné, střední a vysoké školy. Opatření se dotkne také školních družin a základních uměleckých škol.

Zároveň od dnešní 18. hodiny až do odvolání platí v Havířově zákaz pořádání hromadných akcí s předpokládanou návštěvností nad 100 osob.

„Hromadné akce představují kvůli vyššímu počtu osob také vyšší riziko přenosu onemocnění koronavirem. Bohužel se po celé zemi ruší organizované akce, kulturní představení, sportovní i společenské akce. Přestože v tuto chvíli není nákaza ani v Havířově ani v Moravskoslezském kraji potvrzena, bezpečnost a zdraví lidí je prioritou,“ uvedl primátor Havířova Josef Bělica. O konkrétních akcích, které budou v souvislosti s mimořádným opatřením ministerstva zdravotnictví zrušeny, bude magistrát města občany informovat pomocí médií, městských webových stránek a oficiálních facebookových stránek Havířova.

 

Více informací o konkrétních opatřeních Ministerstva zdravotnictví České republiky naleznete v příloze. 

Tisk Poslat e-mailem