Havířov má dvě nové květnaté louky

5Květen 2020

Květnaté louky, které jsou jedním z vítězných projektů participativního rozpočtu 2019 „Havířov stále v květech“ byly založeny na konci dubna v travnatých plochách Centrálního parku a parku Fibichova.

Před samotným založením těchto květnatých luk bylo zapotřebí sejmout travní drn a založit plochy pro přímý výsev letniček. „První květy můžeme očekávat za 50 až 60 dní od vysetí, tedy v druhé polovině června. Doba květu je až do prvních podzimních mrazíků,“ uvedla vedoucí odboru komunálních služba Iveta Grzonková. „Doufáme, že Vybraná letničková směs „DOUCE FRANCE“ svou barevnou pestrostí květů obohatí veřejné prostory a poskytne potravu pro užitečný a často již vzácný hmyz,“ doplnil náměstek pro investice a chytré město Bohuslav Niemiec.

Aktuálně probíhá vyhodnocení projektů přihlášených do 2. ročníku participativního rozpočtu 2020. Občané mohli své projekty přihlásit do konce února. „Po konečném odborném posouzení návrhů pracovní skupinou budou všechny realizovatelné návrhy předány předsedům občanských komisí jednotlivých částí města. Tyto komise rozhodnou, které tři návrhy zařadí do veřejného hlasování,“ uvedl náměstek pro investice a chytré město Bohuslav Niemiec.

Stejně jako loni i letos uvolnilo město Havířov pro participativní rozpočet ze svého rozpočtu 5 milionů korun. Tato částka byla rozdělena jednotlivým částem města podle počtu obyvatel. O nevyčerpané finanční prostředky z roku 2019 byl pak navýšen limit dané části města.

V rámci hlasování Participativního rozpočtu města Havířova pro rok 2019 zvítězily tyto projekty:

Pohybem ke zdraví – Bludovice

Zpevnění příjezdové komunikace – Havířov-Šumbark

Havířov stále v květech (květnaté louky) – Havířov-město,

Pumptrackové hřiště – Havířov-Podlesí

 

Tisk Poslat e-mailem