Havířov má další osvětlený přechod

28Únor 2020

Dnes byl v Havířově slavnostně otevřen nově osvětlený přechod pro chodce. Tzv. Oranžový přechod se nachází na ulici 17. listopadu v blízkosti křižovatky s ulicí Žákovská. Na jeho vybudování přispěla 120 tisíc korun Nadace ČEZ.

Přechod pro chodce na ulici 17. listopadu byl pro vybudování osvětlení vytipován na základě doporučení komise BESIP, která jej vyhodnotila jako jeden z nejrizikovějších přechodů v Havířově.

„Jedná se o čtvrtý Oranžový přechod na území města Havířova, který razantním způsobem zvyšuje bezpečnost chodců. Chceme v tomto druhu projektů pokračovat. Ve spolupráci se společností ČEZ navíc připravujeme také další projekty, například v oblasti energetického managementu,“ uvedl primátor města Havířova Josef Bělica.

Na dosud neosvětleném přechodu byly instalovány dva stožáry, na které byl umístěn výložník se svítidlem, jehož rameno zasahuje do vozovky. Díky tomu se výrazně zlepší viditelnost pro řidiče i při nepříznivých podmínkách. Součástí stavby byla i výměna stávajících 16 svítidel v úseku mezi křižovatkami s ulicí Dlouhá třída a Mánesova.

„Společnost ČEZ ESCO s Havířovem vloni podepsala memorandum o vzájemné spolupráci v oblasti Smart City. Snažíme se chovat jako dobří sousedé a proto jsem velmi rád, že se Skupina ČEZ zapojuje nejen do technické a ekonomické spolupráce, ale prostřednictvím Nadace ČEZ pomáhá také se zvýšením bezpečnosti silničního provozu ve městě,“ řekl při otevření přechodu generální ředitel společnosti ČEZ Energo David Bauer.

Nadace ČEZ už podpořila v Havířově tři Oranžové přechody. U dvou přechodů na ulici Studentská a jednoho přechodu na ulici Okrajová v Havířově došlo k nasvětlení nevyhovujících přechodů a zvýšila se tím bezpečnost dětí, které přes tyto přechody chodí nejčastěji. Nasvětlení bylo provedeno výstavbou sloupového osvětlení.

Tisk Poslat e-mailem