Havířov instaluje po městě další dětské mobiliáře

23Červenec 2020

Tak jako v minulých letech i letos během léta probíhá instalace nového dětského mobiliáře do dvorových částí ve městě. Celkem chce Havířov do 5 nových dětských hřišť investovat více než 800 tisíc korun.

Na nové herní sestavy se děti mohou těšit v Havířově-Šumbarku na ulici Nákupní 15 a ulici V. K. Klicpery 5, v Havířově-Městě na ulici Žákovská 10 nebo v Havířově-Bludovicích na ulici A. Jiráska 13. Mezi instalovanými prvky se objeví například skluzavky, pískoviště, malá lezecká stěna nebo houpačky.

„Město investuje do obnovy dětského mobiliáře každoročně. Opravy, které provádíme, vycházejí z pravidelně prováděných kontrol a potřeb tak, aby byla zajištěna bezpečnost dětí, které tyto mobiliáře využívají. Při úpravách nebo výstavbách nových dětských herních prvků také vycházíme z požadavků občanů a občanských komisí,“ uvedla k investici do dětských mobiliářů vedoucí odboru komunálních služeb Iveta Grzonková.

K doplnění stávajícího mobiliáře dojde také na ulici Oblouková, a to v rámci projektu z Participativního rozpočtu „Pohybem ke Zdraví“. Vlastní realizace proběhnou v závislosti na klimatických podmínkách v průběhu letních měsíců.

V roce 2019 Havířov investoval do dětského mobiliáře zhruba 4,3 miliony korun. Mezi největší investice pak patřila rekonstrukce dopadové plochy a instalace nových dětských herních prvků v parku na ulici Fibichova za zhruba 3,5 milionu, na které se město podílelo společnými náklady se Správou sportovních a rekreačních zařízení Havířov. Dalších 820 tisíc korun pak putovalo do obnovy dětského mobiliáře v parku za Lučinou.

V parku za Lučinou jsou instalovány jak prvky určené pro hry dětí ve věku od osmnácti měsíců, tak prvky pro děti od pěti let výše. „Jedná se například o sestavu Ferdinand, která je vybavená skluzavkou, tunelem, pohyblivou lávkou nebo síťovým výstupem,“ připomněla vedoucí odboru komunálních služeb Iveta Grzonková. Na své si přijdou také děti starší pěti let, na které zde čeká sestava s lezeckými stěnami, požárnickou tyčí, obloukovým žebříkem, síťovými stěnami, různými výstupy a samozřejmě skluzavkou.

  • Dětské hřiště v parku Fibichova
    Dětské hřiště v parku Fibichova
  • Dětské hřiště v parku za Lučinou
    Dětské hřiště v parku za Lučinou
Tisk Poslat e-mailem