Havířov bude mít od příštího roku novou školku na Edisonově ulici

23Květen 2024

Z kapacitně dlouhodobě nenaplněné dětské skupiny v budově na Edisonově ulici vznikne nová mateřská školka, která nabídne čtyři oddělení. Své brány pro malé i velké předškoláky otevře v novém školním roce 2025/2026. Investorem bude město Havířov.

Pod Sociální služby města Havířova patří také zařízení Dětská skupina Edisonka, dříve zařízení pro všestranný rozvoj dítěte do tří let (jesle). Toto zařízení pro nejmenší děti momentálně sídlí na Edisonově ulici. Jde o prostornou patrovou budovu se zahradou, která již dlouhou dobu bohužel není kapacitně plně využívána. Sídlí tam takzvaná dětská skupina, která má dvě oddělení, přičemž každé z nich má kapacitu 12 dětí. Během roku 2023 ale každé oddělení fyzicky navštěvovalo přibližně pouze 9 dětí. Objekt navíc nutně potřebuje celkovou rekonstrukci. Proto se vedení města Havířova rozhodlo, že prostory využije pro potřeby školky s kapacitou až 80 dětí.

Vedení města Havířova se po předložení všech relevantních skutečností usneslo na tom, že začne plánovat rekonstrukci. Fungování dětské skupiny by tak zaniklo k 31. prosinci 2024, aby po Novém roce mohly začít stavební práce. Pokud půjde vše podle plánu, od září 2025 by se otevřela čtyři oddělení nově vytvořené mateřské školy, kde by se mohly umístit i děti dvouleté. Po dobu rekonstrukce, tedy leden až září 2025, bude možné děti od dvou let z dětské skupiny umístit do nově otevřených tříd školky na ulici Čelakovského. Pro děti od jednoho do dvou let momentálně hledáme a brzy najdeme vhodné umístění. Až bude budova na Edisonově ulici po rekonstrukci připravena sloužit svému účelu, děti z dětské skupiny se do ní samozřejmě mohou vrátit,“ vysvětluje náměstkyně pro sociální oblast Stanislava Gorecká a dodává: „Rozjitřené emoce na sociálních sítích ohledně transformace dětské skupiny na mateřskou školku vážně nechápu. Stručně řečeno, město krásně opraví budovu, mnohonásobně rozšíří kapacitu pro havířovské předškoláky a postaráno bude jak o děti větší, tak i o ty menší, včetně zaměstnanců, pokud budou mít zájem. Takže nerozumím tomu, v čem je problém…“

Tisk Poslat e-mailem