Festival reBarbora Open Music přilákal stovky návštěvníků, včetně havířovského primátora

29Květen 2022

První ročník festivalu reBarbora Open Music, který proběhl poslední květnový pátek a sobotu v areálu bývalé šachty Barbora mezi Havířovem a Karvinou, přinesl mnoho rozmanitých hudebních vystoupení a zábavný i edukační doprovodný program. První 100% trvale udržitelný festival v Česku a ve střední Evropě si dal za cíl nejen pobavit a odreagovat, ale také zamyslet se a vzdělávat.

Festival byl připraven na bázi trvale udržitelné zábavy a postaven na testování všech možných způsobů, které snižují ekologickou zátěž při pořádání hromadných kulturních akci. Součástí programu byla i odborná konference na téma trvale udržitelné zábavy a trvale udržitelného cestovního ruchu. Účelem bylo ukázat široké i odborné veřejnosti, včetně dalších pořadatelů, jak se dá trvalá udržitelnost aplikovat. A dále pak společně přemýšlet nad tím, kam se dá vše ještě posunout.

O čem je ale hudební festival především, to je dobrá muzika, populární interpreti, podobně laděná společnost a sdílení jedinečného zážitku. To si nemohl nechat ujít ani havířovský primátor Josef Bělica, který se těsně před sobotním večerním vystoupením Davida Kollera objevil na festivalovém pódiu společně s předsedou představenstva společnosti ENVEZ Martinem Václavkem. Ten primátorovi slavnostně předal šek na jeden milion korun z Nadace ČEZ, který poslouží na financování prvního parkourového hřiště v Havířově.

Společnost ČEZ ESCO je nám partnerem nejen při modernizaci energetiky v Havířově, ale také při každodenním rozvoji našeho města. Kromě společného podniku ENVEZ máme také společný zájem na tom, aby naše město bylo krásnější a naši občané spokojenější. Milion korun není zanedbatelná částka, a já věřím, že moderní parkourové hřiště nadchne jak děti malé, tak i ty větší. Se stavbou jsme neotáleli, staveniště už bylo předáno zhotoviteli a pokud půjde všechno podle plánu, už začátkem prázdnin bude k dispozici všem zájemcům o trochu adrenalinu. První parkourové hřiště roste v centru města Na Nábřeží, hned vedle hřiště workoutového,“ uvedl při příležitosti přebírání šeku primátor Havířova Josef Bělica.

 

Tisk Poslat e-mailem