Domkaři v Havířově budou mít nové kompostéry

30Květen 2018

Po více než roce, co město zjišťovalo zájem havířovských domácností o kompostéry, se jich majitelé domků konečně dočkají. Díky dotaci Ministerstva životního prostředí pořídí město 1400 domácích kompostérů a nejen to. Ve městě přibude také 15 kontejnerů na textil a oděvy. K dispozici budou na podzim letošního roku.

O dotaci na pořízení kompostérů žádalo město již dvakrát. Poprvé byla jeho žádost zamítnuta z důvodu omezených finančních prostředků ministerstva, a tak to Havířov vloni v červenci zkusil znovu. 

"V rámci předcházení vzniku biologicky rozložitelných komunálních odpadů pořizujeme především do zahrad rodinných domů celkem 1400 kompostérů a 15 kontejnerů na textil, jehož separace také výrazně přispívá předcházení množství směsného komunálního odpadu ukládaného na skládky," sdělil hospodářský náměstek primátorky Karel Šlachta. 

Pořízení kompostérů a kontejnerů na textil vyjde město na téměř 4 a půl milionu korun. Dotace ministerstva na pořízení kompostérů a kontejnerů na textil pokryje až 85 procent uznatelných nákladů projektu.

 

Tisk Poslat e-mailem