Dobrovolní hasiči v Havířově získali dárky od Moravskoslezského kraje

4Prosinec 2018

Kraj každoročně obdarovává hasiče v regionu. Moderní techniku, speciální obleky a další vybavení dostali nejen profesionálové, ale také dobrovolní hasiči. V roce 2018 kraj hasičům daroval majetek v celkové hodnotě 44,1 milionu korun. Mezi obdarovanými byli také dobrovolní hasiči z Havířova.

V závěru listopadu převzali zástupci Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje a zástupci jednotek sboru dobrovolných hasičů dary, které jim výrazně pomohou při jejich činnosti. Profesionální hasiči letos získali od kraje vybavení za více než 38 milionů korun. Jednalo se například o 4 vodní skútry včetně záchranných platforem a přívěsu pro jejich přepravu, speciální ochranné obleky a obleky včetně příslušenství pro práci ve vodě nebo moderní hydraulickou vyprošťovací sadu.

Zkrátka však nepřišly ani jednotky dobrovolných hasičů. "Do celkem 42 obcí v regionu přerozdělíme techniku, která bude významným pomocníkem při naší práci. Celkově je v Moravskoslezském kraji 363 dobrovolných jednotek požární ochrany a v nich 5 195 dobrovolných hasičů, kteří jsou připraveni být kdykoliv k dispozici.  Těší mě, že vedení kraje o naší práci ví a podporuje ji," řekl starosta Krajského sdružení hasičů Moravskoslezského kraje Leo Kuběna.

Jednotkám sboru dobrovolných hasičů vybraných obcí věnoval Moravskoslezský kraj vybavení za skoro 5 a půl milionu korun - 18 termokamer, 28 automatizovaných externích defibrilátorů, 10 průmyslových mokro-suchých vysavačů a šest desítek speciálních obleků. K obdarovaným jednotkám patřily také sbory dobrovolných hasičů z Havířova, které od kraje získaly průmyslový vysavač a speciální obleky za více než 100 tisíc korun.

  • Společně se zástupci jednotek dobrovolných hasičů z Havířova-Města Emanuelem Došlíkem a z Havířova-Životic Mojmírem Stachurou přebíral dary také primátor Havířova Josef Bělica, kterého doprovodil pracovník krizového řízení města Vlastimil Bičej.
    Společně se zástupci jednotek dobrovolných hasičů z Havířova-Města Emanuelem Došlíkem a z Havířova-Životic Mojmírem Stachurou přebíral dary také primátor Havířova Josef Bělica, kterého doprovodil pracovník krizového řízení města Vlastimil Bičej.
Tisk Poslat e-mailem