Dětské hřiště v parku za Lučinou má nový mobiliář

2Září 2019

V roce 2009 byla realizována rekonstrukce Parku za Lučinou, jehož součástí byla výstavba dětského mobiliáře. Náklady na opravu tohoto dětského mobiliáře byly po deseti letech nepřiměřeně finančně náročné. Z tohoto důvodu město rozhodlo o vyhlášení nové veřejné zakázky na „Rekonstrukci dětského hřiště v Parku za Lučinou“, kdy byly instalovány a nakoupeny dětské prvky v celkové hodnotě 807 195 Kč s DPH.

Původní dětský mobiliář byl z bezpečnostních důvodů odstraněn na jaře 2019 a následně byl téhož roku opětovně nahrazen.

Nyní je již možné vzít své ratolesti a využít k hrám dětí také nový dětský mobiliář v tomto parku, kde naleznete, jak prvky určené pro hry dětí ve věku od osmnácti měsíců, tak prvky pro děti od pěti let výše. Jedná se například o sestavu Ferdinand, která je vybavená skluzavkou, tunelem, pohyblivou lávkou nebo síťovým výstupem. Nachází se zde dále houpačka, ptačí hnízdo pro nejmenší a laboratoře pro hry s pískem.

Na své si přijdou i děti starší pěti let, na které zde čeká sestava s lezeckými stěnami, požárnickou tyčí, obloukovým žebříkem, síťovými stěnami, různými výstupy  a samozřejmě skluzavkou. Nechybí ani řetízkové houpačky.

 

Tisk Poslat e-mailem