Děti si hokej na havířovských dvorcích užily

2Srpen 2022

Během posledních dvou červencových víkendů se v Havířově uskutečnil turnaj v pouličním hokeji pro žáky třetích až pátých tříd, který uspořádal hokejový klub AZ Havířov. Akce navázala na dlouhou tradici hraní dětí na hřištích umístěných mezi bytovými domy.

Podle původního scénáře se měly všechny čtyři hrací dny uskutečnit na dvorcích ve městě. Kvůli nepřízni počasí se však třetí den turnaje přesunul do tělocvičny Základní školy 1. máje, finálové zápasy se pak v neděli 31. července odehrály ve Sportovní hale Slávie. Během všech čtyř zápasových dní děti vytvořily celkem 23 týmů. Hráči se vždy na místě rozlosovali do družstev, pokaždé tak mohli poznat jiné spoluhráče a navázat nová přátelství. „Velkou prioritou našeho klubu je práce s mládeží. Nejen tou hokejovou, chceme nabídnout aktivní vyžití i široké veřejnosti. Máme radost, že se nám díky turnaji podařilo děti navést ke sportu, probudit u nich zápal pro hru a radost z pohybu,“ popsal prezident hokejového klubu AZ Havířov Petr Malíř. Na fair play na každém hracím místě dohlíželi rozhodčí v podání trenérů a hráčů klubu.

Záštitu nad touto aktivitou přijal primátor Havířova, který si s dětmi na jednom z hřišť také osobně zahrál. „Patronát nad turnajem jsem udělil velmi rád. Sám jsem v dětství podobný hokej na hřišti hrával. Těší mě, že havířovské dvorky a další místa díky akci ožily a děti si zde našly cestu. Věřím, že to pro mnoho z nich může být motivací k dalšímu sportování,“ zhodnotil Josef Bělica, primátor Havířova.

Děti na turnaji hrály bez speciálního vybavení, hokejku si mohly na místě půjčit, puk jim pak nahradil tenisový míček. Po vzoru tradičních pouličních dětských utkání si pak brankáři navlékli betony z molitanu a místo lapačky vzali do ruky kšiltovku. Pro větší motivaci děti získávaly během jednotlivých zápasových dní body za vítězství. Šampionem se stal Petr Matyáš, který nasbíral celkem 23 vítězství a zúčastnil se všech čtyř hracích dní. Kromě zážitků z hřiště si odnesl také pohár pro nejužitečnějšího hráče turnaje. Dalších devět dětí pak díky nasbíraným bodům získalo zlaté a stříbrné medaile.

Hokejový klub AZ Havířov by z turnaje na dvorcích rád udělal tradici a pokračoval v jeho organizování i v dalších letech.

Informace poskytla Vendula Foldyna Holendová, PR manažer a mediální zástupce HC AZ Havířov.

 

Tisk Poslat e-mailem