Celkovým vítězem soutěže Komunální projekt roku 2023 je havířovská hala Fénix

26Říjen 2023

Impozantní hala Fénix na železničním nádraží v Havířově nejen že získala první cenu v kategorii Utváření veřejného prostoru, ale stala se i absolutním vítězem Komunálního projektu 2023. Do letošního silného ročníku této soutěže se přihlásilo rekordních 114 projektů z měst a obcí z celé České republiky.

Ceny si na slavnostním galavečeru vyhlášení vítězů Komunálního projektu roku 2023 v úterý 24. října 2023 v nové radnici městské části Praha 12 převzali tajemník havířovského magistrátu Milan Menšík a primátor Havířova Josef Bělica: „To je pár týdnů po sobě další první cena pro naši zrekonstruovanou halu Fénix a radost je obrovská! Po Stavbě Moravskoslezského kraje pro rok 2022 naše krásná a oblíbená hala Fénix vítězí i v této soutěži. Pro mě a mé kolegy je to velká satisfakce, protože pustit se do tak obřího projektu, kterým byla celková rekonstrukce železničního nádraží v Havířově, chtělo pořádný kus odvahy, jasnou vizi a důvěru všech spolupracovníků a investorů. Díky nám všem se z nevzhledné bradavice stala hala Fénix zářícím klenotem města.“

Soutěž Komunální projekt roku se koná každoročně od roku 2014 a oceňuje nejlepší realizované projekty na úrovní místní samosprávy v uplynulém roce. Letošní ročník ocenil projekty v celkem deseti soutěžních kategoriích: Sociální projekt roku, Veřejné zdraví a sport pro všechny, Utváření veřejného prostoru, Veřejná zeleň, Odpadové hospodářství, Chytrá obec, Kulturní a vzdělávací činnost, Komunální a komunitní energetika, Ekologický projekt roku a Bezpečný úřad. Udělena byla také udělena Cena ministra pro místní rozvoj.

Tisk Poslat e-mailem