Běžecký závod Havířovská desítka spustil registraci

12Červen 2018

Registrace do 4. ročníku městského běhu na podporu handicapovaných sportovců Residomo Havířovská desítka začala 1. června 2018. Také letos se mají závodníci, fanoušci a podporovatelé na co těšit. 

Závodní den připadá na neděli 14. října a soutěžit se bude v hlavní kategorii na 10 km, 5 km, ve štafetě 4x 2,5 km a nebude chybět ani dětský běh. Zájem vzbudil také kratší okruh pro seniory, kteří i letos dostanou svou příležitost.

Stejně tak závod zůstane v centru dění a poběží se hlavními havířovskými ulicemi. Trasa závodu zůstává stejná, veškeré další dispozice budou pořadatelé postupně odhalovat na webových a facebookových stránkách Residomo Havířovské desítky. "Co můžeme prozradit už teď je, že letošní závod bude zároveň Mistrovstvím Moravy a Slezska v silničním běhu na 10 km. Záštitu nad závodem převzala jak primátorka města Havířova Jana Feberová, tak hejtman kraje Ivo Vondrák," láká závodníky pořadatel Martin Kučera. 

Letošní novinkou je, že závod na 5 km bude memoriálem Manfréda Kosela, zakladatele havířovské atletiky. "Letos uplynulo 20 let od jeho smrti a pojmenovat po něm nastálo jednu kategorii závodu nám přišlo správné. Je to poděkování za vše, co pro havířovskou atletiku udělal," vysvětluje propojení Kučera. 

Registrace běží na stránkách Residomo Havířovské desítky (http://h10.cz/) od 1. června a už jen do konce měsíce je výhodnější cena startovného. To zajistí nejen účast v samotném závodě, ale i další výhody jako je občerstvení na trase závodu a v jeho cíli a čipový čas. "Ti nejrychlejší už také rozebrali závodní trička, zdarma je mohou ještě získat účastníci štafety. Pro ostatní je pak k dostání za skvělou cenu 150 korun," těší se ze zájmu Kučera.  

Všichni stávající nájemníci Residoma, kteří dokončí hlavní závod na 10 km, pak budou zařazeni do slosování o pronájem bytu na rok zdarma. "I tento rok bychom rádi přivítali o něco více závodníků. Stejně jako předchozí roky poputuje stokoruna z každého startovného na činnost Handicap sport clubu Havířov," nezapomíná na benefiční ráz celé akce Kučera. 

A budou to právě havířovští boccisté, kteří už předchozí roky mohli využít příspěvek pro svou činnost, ať už to bylo zakoupení nových ramp pro hraní nebo herních míčů. Zároveň budou opět pomáhat s organizací a povzbuzovat běžce na trati.

Za organizátory Havířov informovala Martina Kotulová

6_H10-2018.jpg
Tisk Poslat e-mailem