Betlém z havířovské základní školy zdobil Pražský hrad

20Prosinec 2019

V soutěži o nejhezčí vánoční betlém vyhlášené Kanceláří prezidenta republiky ke 100. výročí jejího vzniku zvítězily žákyně ZŠ Školní z Havířova-Šumbarku. Deset nejkrásnějších betlémů včetně toho havířovského bylo po dobu jednoho týdne vystaveno v reprezentačních prostorách Pražského hradu na začátku prosince 2019.

Soutěže se zúčastnily děti ze základních škol a dětských domovů z celé České republiky. Žákyně výtvarného kroužku Tereza Cinová, Natálie Hartleifová, Marta Ferková, Taťána Pavelková a Nikola Medvecová ze Základní školy Školní 1 v Havířově-Šumbarku vyrobily betlém pomocí lepidla a materiálů, které našly ve škole. Posloužila jim stará pytlovina nebo kousky zbytků záclon a vlny.   

V úterý 3. prosince se žákyně s učitelským doprovodem vydaly do Prahy převzít od Kateřiny Zemanové, která nad soutěží převzala záštitu, ocenění za nejhezčí a reprezentativní práci. V rámci výhry se poté zúčastnily prohlídky reprezentačních prostor hradu, které byly mimořádně nazdobeny ve vánočním duchu a připraveny na blížící se vánoční svátky.

„Děti z Havířova tak měly díky své snaze a píli, kterou výrobě betlému věnovaly, možnost poprvé zhlédnout Prahu. Nejen vánočně vyzdobené prostory hradu, ale celá slavnostní atmosféra Prahy zaujala děti natolik, že budou mít na co vzpomínat,“ okomentovala úspěch žáků ZŠ Školní jejich učitelka Taťána Pawerová

Tisk Poslat e-mailem