REVOLUTION TRAIN „PROTIDROGOVÝ VLAK“

3Říjen 2016

V úterý ráno dorazil v rámci své podzimní tour protidrogový vlak REVOLUTION TRAIN do své cílové stanice v Havířově. Unikátní vzdělávací nástroj, který varuje před riziky legálních i nelegálních drog již mohli zhlédnout první návštěvníci, mezi které patřili i zástupci vedení města včele s primátorem Danielem Pawlasem.

Speciálně vybavená stříbrná vlaková souprava, interaktivní projekt zacílený na lidské smysly a také funkční protidrogové prevence. 

Unikátní projekt vidělo už přes 15 000 návštěvníků. V posledních týdnech jej zaštítili vicepremiér Andrej Babiš i ministr vnitra Milan Chovanec, dlouhodobou podporu má od Národní protidrogové centrály. Poté, co se mobilní vlaková souprava osvědčila jako vzdělávací nástroj také u škol z Německa, vyhlásila jej jako vůbec první zahraniční počin v historii projektem měsíce drogová pověřenkyně vlády SRN.


Statutární město Havířov zajistilo pro všechny žáky 8. a 9. ročníků základních škol na území města bezplatnou prohlídku, která bude financována z Fondu pro zvýšení bezpečnosti a ochrany osob a majetku a upevnění veřejného pořádku ve městě Havířově. Během dopoledních a odpoledních prohlídek navštíví protidrogový vlak více než tisícovka mladých z havířovských škol. Pro zájemce o prohlídku z řad rodin a veřejnosti budou prohlídky umožněné vždy vpodvečer. I tyto prohlídky jsou z části financovány městem.


V interiéru protidrogového vlaku návštěvníci prochází 5D projekcí, která ukazuje hrozby závislostí a vede návštěvníky k přemýšlení o hodnotě lidského zdraví. Vlak skvěle hodnotí nejen mládež, že jde o jedinečný zážitek potvrdilo i několik stovek expertů a pedagogů. Oceňují především, že program mládež opravdu silně zaujme.


Havířovští jej na svém nádraží mohou vidět a navštívit od 18. do 21. října.

rt_01.jpgrt_02.jpgrt_03.jpgrt_04.jpgrt_05.jpgrt_06.jpg


plakat_rt.jpg