PREVENCE 2.0 – „REVOLUČNÍ“ PŘÍSTUP V BOJI PROTI DROGÁM MÁ PODPORU MINISTERSTVA VNITRA

20Březen 2018

Ve středu 14. března se primátorka města Jana Feberová spolu s manažerkou prevence kriminality Monikou Krpelíkovou zúčastnila mezinárodní tiskové konference na téma „PREVENCE 2.0“, kterou uspořádal nadační fond Nové Česko. 

S tímto fondem město Havířov spolupracuje již třetí rok na projektu Revolution Train – protidrogový vlak, který i v letošním roce znovu přistaví na vlakovém nádraží v našem městě.


Za účasti 1. náměstka ministra vnitra, policejního prezidenta, velvyslance SRN v ČR, zástupce MZV a dalších významných hostů z Německa a České republiky byla v prostorách Villy Pellé v pražských Dejvicích představena nová vize systému preventivního vzdělávání. Centrální roli v něm zastává preventivní projekt REVOLUTION TRAIN – Protidrogový vlak. Na něj navazuje řada dalších programů a projektů zaměřených na smysluplné a aktivní využití volného času mládeže. Některé z nich již fungují, jiné jsou ve fázi konceptů.

 

REVOLUTION TRAIN má dlouhodobě silnou podporu dětí a pedagogů, kteří se jej zúčastnili. Nyní se za projekt jednoznačně postavili všichni přítomní zástupci měst a veřejné správy obou zemí stejně jako další aktivní lidé, kteří projekt prosazují v jednotlivých regionech. Během tiskové konference promluvila i primátorka města Havířova a primátor Annaberg-Buchholz nebo spolkový předseda Svazu německých kriminalistů.

 

Ve svém příspěvku potvrdil 1. náměstek ministra vnitra Jiří Nováček plán integrovat projekt do stávajícího preventivního systému. „Nedílnou součástí dlouhodobé strategie Policie ČR jsou aktivity orientované na prevenci. Dosavadní zpětné vazby studentů, pedagogů a metodiků nejen z ČR, ale i z Německa, zároveň dokazují, že projekt Revolution train přesně naplňuje jejich představy o efektivním programu a může velmi významně doplnit existující preventivní programy primární prevence. Jsem proto velmi rád, že projekt Revolution train vznikl a my můžeme být jeho součástí.“ Připojil se s podporou také policejní prezident Tomáš Tuhý.

 

Na diskusním fóru a následném pracovním setkání zúčastnění diskutovali o praktických krocích mezinárodní spolupráce při rozvíjení systému „Prevence 2.0“.


tk_praha_2018_1.jpgtk_praha_2018_2.jpgtk_praha_2018_3.jpgtk_praha_2018_5.jpgtk_praha_2018_4.jpgtk_praha_2018_6.jpgtk_praha_2018_7.jpgtk_praha_2018_8.jpg