MĚSTSKÉ POLICIE SI V BRNĚ PŘIPOMNĚLY ČTVRTSTOLETÍ SVÉ EXISTENCE

7Červen 2017

V uplynulých dnech na brněnském výstavišti mohla poprvé představit svou rozmanitou činnost také městská policie, a to celkem ze šestnácti statutárních měst České republiky. Veletrh ISET nabízí komplexní prezentaci technologií pro ochranu a bezpečnost života, informací a majetku. Souběžně s veletrhem ISET se koná Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET a Mezinárodní veletrh požární techniky a služeb PYROS.

ISET
31.5. - 3.6. 2017

MEZINÁRODNÍ VELETRH BEZPEČNOSTNÍ TECHNIKY A SLUŽEB

Návštěvníci mohli shlédnout exponáty v pavilonu F, k vidění byl také atraktivní program na terénním polygonu IDET ARENA, kde probíhaly akční dynamické ukázky zásahů pořádkové jednotky a kynologických a hipologických jednotek. Spojení prezentace nejmodernější techniky a ukázky každodenní práce městských strážníků na tomto veletrhu bylo důstojným připomenutím vývoje městské policie za uplynulých 25 let.

Také Městská policie Havířov představila odborné i laické veřejnosti svůj nejúspěšnější projekt z roku 2009, mobilní operační pracoviště. Jedná se o obytný přívěs, který byl upraven a přestavěn dle požadavků městské policie na mobilní služebnu. Na stánku se návštěvníci dále mohli seznámit s činnostmi, kterými MP Havířov přispívá k bezpečnosti a veřejnému pořádku nebo informace o projektech z oblasti prevence kriminality.

Svou práci měli možnost představit i naši strážníci psovodi, kteří v rámci programu IDET ARENY 2017 prezentovali ukázku poslušnosti a ovladatelnosti svých psů a ukázky obrany sestavené z modelových situací, se kterými se psovodi mohou v každodenní službě setkávat.

Po třech dnech, kdy výstaviště patřilo především odborníkům a obchodním jednáním, přivítalo v sobotu tisíce zájemců z řad veřejnosti a hlavně rodin s dětmi, a to na DNI BEZPEČNOSTI. Děti se v rámci této akce mohly seznámit s činnostmi jednotlivých bezpečnostních složek a třeba si vyzkoušet být alespoň na chvíli strážníkem. Pro návštěvníky byly připraveny drobné upomínkové předměty a preventivně informativních materiály.

Veletrh IDET – PYROS – ISET je svým obchodním, politickým a mezinárodním významem jednou z nejprestižnějších akcí letošního roku. Zahájení veletrhu se ve středu 31. května zúčastnil prezident republiky Miloš Zeman, ministr obrany Martin Stropnický, náčelníci generálního štábu ČR a SR, zástupci vedení Prezidia Policie ČR a Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru, zahraničních ministerstev obrany a zastupitelských úřadů.

iset_01.jpgiset_02.jpgiset_03.jpgiset_04.jpgiset_05.jpgiset_06.jpgiset_07.jpgiset_08.jpgiset_09.jpgiset_10.jpgiset_11.jpgiset_12.jpgiset_14.jpgiset_15.jpgiset_16.jpgiset_17.jpgplakt_idet.jpg