DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ 2017

8Červen 2017

Přesně po roce se pro děti z havířovských MŠ a ZŠ u příležitosti Mezinárodního dne dětí opět otevřely pomyslné brány ředitelství městské policie a sousedního areálu požární stanice HZS na Karvinské ulici.

Na prvním stanovišti se děti mohly seznámit se zajímavým vybavením, technikou a samotnou náročnou prací hasičů. Další program se konal v areálu městské policie. Tady již pro ně Policie ČR připravila prohlídku služebního vozidla.

Poté se dětí ujali strážníci MP Havířov. Nejdříve si mohly prohlédnout výzbroj a výstroj strážníků, mobilní služebnu nebo zásahové vozidlo. Dále se mohly dovědět, jak má být správně vybaveno kolo a zábavnou formou si osvěžit povinnosti cyklisty. Jako poslední stanoviště byl připraven výcvikový prostor služebních psů, kde psovodi prezentovali nejen poslušnost psů, ale i jejich připravenost při zajišťování veřejného pořádku v rámci velkých kulturních a sportovních akcí nebo při zásazích proti pachatelům trestné činnosti.    


Za tři dny navštívilo akci celkem 989 dětí ze základních a mateřských škol. Jako pozornost vedení MP Havířov připravilo pro devítistého návštěvníka malou odměnu v podobě drobných upomínkových předmětů a také sladkostí pro kamarády ze školky. 

dod_01.jpgdod_02.jpgdod_03.jpgdod_04.jpgdod_05.jpgdod_06.jpgdod_07.jpgdod_08.jpgdod_09.jpgdod_10.jpgdod_11.jpgdod_12.jpgdod_13.jpgdod_14.jpgdod_15.jpgdod_16.jpgdod_17.jpg