DĚTSKÉ ODPOLEDNE S BESIPEM

19Duben 2017

Městská policie je již tradičním účastníkem různých preventivních akcí pro děti. Jednou z pravidelných akcí je i dětské odpoledne plné her, soutěží a zábavy v rámci měsíce bezpečnosti, které se letos poprvé konalo na velkém dopravním hřišti v Havířově-Šumbarku v úterý 11. dubna.

Komise Rady města pro bezpečnost silničního provozu připravila ve spolupráci se Správou sportovních a rekreačních zařízení zábavné sportovní odpoledne pro děti, kterým zahájila letošní provoz tohoto zařízení. Pro účastníky byla připravena spousta překvapení, soutěží i sladkostí, ale zároveň mohli získat také spoustu informací. Děti si mohly prohlédnout služební vůz městské policie, zastavit se u cyklohlídky, k dispozici byl i policejní nebo velký hasičský vůz a také sanitka. Rodiče si své znalosti mohli ověřit v zábavném vzdělávacím testu.

Cílem akce bylo přiblížit dětem, jejich rodičům a pedagogům možnost využití volného času na dětském dopravním hřišti. "Zájem veřejnosti byl obrovský. Přišlo více než 360 dětí s rodiči a pedagogy. Celkově přes 1000 návštěvníků. Velmi nás to potěšilo, protože jsme si dali na přípravě hodně záležet a takto vysokou návštěvností jsme i poděkovali sponzorům, že do toho s námi šli," uvedl Jiří Lankočí, předseda Komise BESIP.

besip_01.jpgbesip_02.jpgbesip_03.jpgbesip_04.jpgbesip_06.jpgbesip_07.jpgbesip_08.jpg