DALŠÍ KURZ PROJEKTU "ŽENY, NAUČTE SE BRÁNIT II." ÚSPĚŠNĚ UKONČEN

29Říjen 2018

V úterý 23. října další třicítka havířovských žen slavnostně zakončila v pořadí 16. instruktážní kurz sebeobrany, který Městská policie Havířov pořádá již od roku 2011. 

Od začátku realizace tohoto preventivního programu bylo proškoleno téměř 600 havířovských žen a stále je o tento projekt zájem. Každá účastnice na konci poslední lekce obdržela speciální osvědčení, brožurku se shrnutým obsahem kurzu a drobné upomínkové předměty.

V rámci tohoto projektu se speciálně vyškolení strážníci snaží ženám předat potřebné dovednosti a návyky z oblasti sebeobrany, které mohou přispět při řešení nečekaných a nepříjemných situací. Moment překvapení a použití vlastní síly si mohou ženy vyzkoušet na tzv. Redmenovi. Je to asi nejoblíbenější část celého kurzu a ženy, které se zúčastnily tohoto prvního podzimního turnusu, si možnost „bouchnout do lektora“ opravdu užily. 

Tento speciální oblek pro instruktory sebeobrany město získalo již v loňském roce z dotace Ministerstva vnitra ČR.

Druhý letošní kurz začíná 6. listopadu a stále je ještě možné se přihlásit na tel. č. 596 410 133, skupina prevence MP Havířov - Lucie Kolenčiaková, Edita Koňaříková, e-mail prevence.mpha@havirov-city.cz.

Projekt je financován z tzv. Fondu bezpečnosti města a tyto kurzy jsou pro ženy bezplatné.