AKCE PRO DĚTI „UKLIĎ SI DVOREK“ SE POVEDLA

27Srpen 2021

Odpadky a vůbec vše nepotřebné - to samozřejmě nepatří do míst, kde si hrají děti. A protože jsou prázdniny, rozhodla se Městská policie Havířov realizovat preventivně výchovnou akci pro děti, kterou připravili Asistentky prevence kriminality s oddělením prevence.

Akce se konala 21.7.2021 v městské části Havířov-Šumbark a jejím hlavním cílem bylo zapojit děti do úklidu nepořádku ve dvorových částech mezi domy. Konečným záměrem však bylo nejen úklidem veřejného prostranství přispět ke zlepšení prostředí obyvatel žijících v této lokalitě, ale také dětem vysvětlit, proč je důležité udržovat čistotu a pořádek.

Celkem se do akce zapojilo na čtyřicet dětí, které společně s pracovnicemi městské policie provedly úklid parku B. Němcové a jeho okolí. Na malé účastníky na konci čekala sladká odměna, kterou pro ně strážnice samy upekly a pro nejlepší pomocníky byly připraveny drobné upomínkové dárky.

https://polar.cz/zpravy/karvinsko/havirov/11000026673/v-havirove-se-straznici-pustili-s-detmi-do-uklidu-neporadku-kolem-domu