namesti_vzducholod.jpg

Ze zastupitelstva: Havířovský zámek bude spravovat příspěvková organizace města

Budovu havířovského zámku, přilehlé pozemky včetně příjezdové cesty, parkovací plochy a dětského hřiště v hodnotě téměř 60 milionů korun bude nově spravovat městská příspěvková organizace Správa sportovních a rekreačních zařízení (SSRZ). Havířovský zámeček převezme od městské společnosti Zámek Havířov.

SSRZ plánuje na zámku nadále provozovat restauraci a hotel, proto město organizaci převede do správy kromě budovy zámku také vybavení budovy, vyjma obřadní síně a jejího zázemí. Ta zůstane ve správě města, které zde bude nadále pořádat svatby a vítání občánků. Havířovský zámeček je památkovým objektem a patří mezi nejstarší objekty na území města, jeho historie sahá až do 15. století. Provoz a správa objektu jsou díky tomu pro město značně finančně náročné.

Společně s majetkem převezme SSRZ pod svá křídla také část zaměstnanců společnosti Zámek Havířov. Městská příspěvková organizace plánuje údržbu budovy z větší části provádět vlastními silami.

Městská společnost Zámek Havířov bude nadále provozovat Jídelnu Radnice, jejíž kuchyň vaří pro zaměstnance magistrátu, ale i jídla rozvážená sociální službou seniorům.

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz