centrum_kvete.jpg

Podjezd pod železniční tratí bude uzavřen

Rekonstrukce podjezdu pod železniční tratí v Havířově-Šumbarku je v plném proudu a v poslední třetině srpna si vyžádá dopravní uzavírku. Od 21. do 31. srpna bude podjezd uzavřen v úseku od ulice Železničářů po Opletalovu ulici.

Objízdná trasa na Šumbark povede po Ostravské přes Anglickou až k ulici U Nádraží, kde se podjez nachází. Pro příjezd na Šumbark II. Etapu bude lepší jet z velkého kruhového objezdu na Orlovskou a pokračovat Požárnickou ulicí.

Průjezd pro autobusy a integrovaný záchranný systém bude zachován.Vybudováním nového chodníku a cyklostezky zajistí Havířov v této části města bezpečnější dopravu 

V rámci modernizace podjezdu u vlakového nádraží nechává město opravit úsek od malého kruhového objezdu před podjezdem až po kruhový objezd u prodejny Lidl včetně podjezdu pod železniční tratí. Práce potrvají do konce letošního roku.

Rekonstrukce zahrnuje kompletní úpravu povrchů stěn podjezdu, instalaci nového LED osvětlení či kamerového systému v podjezdu. Město nechává vybudovat nový spojovací chodník a cyklostezku. Velmi důležitá bude také oprava dešťové kanalizace, jelikož podjezd bývá často zaplavován během přívalových dešťů. 

Město chce zvýšit bezpečnost při průchodu chodců a průjezdu cyklistů. Právě díky tomu bude větší část rekonstrukce ulice U Nádraží financována z evropské dotace. "V rámci modernizace plánujeme zúžení komunikace ve směru od Šumbarku na Havířov na jeden jízdní pruh a vybudování odděleného chodníku pro pěší včetně cyklostezky, který povede až k prodejně Lidl v městské části Havířov-Šumbark. Současně chceme zvýšením výškové úrovně a oddělením chodníku pevnou zábranou od silnice zlepšit bezpečnost chodců a cyklistů. Ve směru od Havířova na Šumbark pak necháme opravit chodník a instalovat pevné zábrany mezi chodník a silnici," popsal průběh rekonstrukce hospodářský náměstek primátorky Karel Šlachta.

Dotace pokryje 90 procent z uznatelných nákladů daných projektem. Celková předpokládaná cena zakázky činí necelých 15 300 000 korun. 


podjezd_1.jpg
IROP_CZ_RO_B_C RGB.jpg

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz