namesti_vzducholod.jpg

Veřejně prospěšní pracovníci čistí město

Veřejně prospěšní pracovníci se v Havířově osvědčili. Pomáhají s úklidem města během celého roku. Část z nich se nedávno například zaměřila na úklid parku Na Nábřeží, který už byl ve špatném stavu. Hřiště, která se v této lokalitě nacházejí, nyní opět vypadají jako nová.

Kromě čištění parků a hřišť pracovníci zajišťují úklid ulic a chodníků, umývání zastávek a kontejnerových stanovišť na sídlištích v celém městě. Podíleli se také například na přípravách areálu koupaliště a letního kina na zahájení sezony.

A to jsou jen některé aktivity, které v Havířově v posledních týdnech provádějí veřejně prospěšní pracovníci (VPP). "Město letos zaměstnává zhruba 80 VPP. Dále umožňujeme výkon alternativních trestů na úseku čištění města a nově přibyla i veřejná služba. Pracovníci veřejné služby mají možnost odpracovat v rámci úklidu veřejných prostranství měsíčně 30 hodin, a díky tomu jsou jim poskytovány navýšené dávky v hmotné nouzi," vysvětluje Markéta Cihlářová z odboru komunálních služeb havířovského magistrátu.

Činnost mají veřejně prospěšní pracovníci zajištěnou celoročně. Na podzim pomáhají hlavně při úklidu listí, v zimě odklízejí sníh z ulic a chodníků.


FOTO: Úklid hřišť a chodníků Na Nábřeží - PŘED a PO

VPP_1.png


VPP_2.png

VPP_3.png

VPP_4.png

VPP_5.png

VPP_6.png

VPP_7.png

VPP_8.png

VPP_9.png

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz