Hawq 2018.jpg

V Havířově opět řádí "energetičtí šmejdi"

Magistrát města Havířova upozorňuje obyvatele města, že se v těchto dnech opět objevila informace, že havířovské domácnosti obchází pochybní podomní prodejci energií, a to přesto, že v Havířově je podomní prodej zakázán obecně závaznou vyhláškou, a to bez výjimek. Město proto apeluje na své občany, aby se nedali zmást nekalými praktikami podomních prodejců a v případě, že se objeví u jejich dveří, ihned kontaktovali Městskou polici Havířov.

Někteří dodavatelé elektřiny a zemního plynu uplatňují nestandardní postup a stále nové metody, jak zákazníky přesvědčit, aby s nimi podepsali smlouvu na dodávku energií. Někdy prodejci potenciální zákazníky oslovují telefonicky, jindy jim rovnou zaklepou na dveře.

Často požadují předložení stávajících smluv nebo faktur za energie a vyhrožují vysokými pokutami a sankcemi, pokud je občan nepředloží. V rámci podomního prodeje jsou často uplatňovány nestandardní obchodní postupy a zákazníkům jsou poskytovány zkreslené či neúplné informace. Takové postupy jsou proti dobrým mravům a mohou být považovány za protiprávní. Nejvíce ohroženou skupinou jsou už tradičně starší občané a důchodci, na něž také podvodníci nejčastěji cílí. Zástupci jednotlivých firem jsou většinou placeni za každou "duši", kterou uloví.

Triky podomních prodejců energií:
1. Podávají falešné informace - např. že stávající dodavatel končí, že město vysoutěžilo pro občany levnější dodávky energií apod.
2. Zamlčují, že se jedná o změnu dodavatele, místo toho tvrdí, že jde "jen o slevu".
3. Neinformují zákazníka úplně a pravdivě o podmínkách či dalších dodatečných poplatcích.
4. Záměrně nadhodnocují spotřebu, aby úspora vypadala větší.
5. Představují se falešnými jmény i firmami - vydávají se za pracovníky distributorských firem, které kontrolují elektroměry.
6. Zamlčují fixní poplatky a poukazují na velké procentní slevy.

V případě, že se s takovou nabídkou setkáte, rozhodně nic nepodepisujte.
Vyžádejte si veškerou dokumentaci a po jejím prostudování se poraďte s odborníkem. Doporučujeme věnovat dostatečnou pozornost pročtení předložených dokumentů a srovnání předložené nabídky s ostatními, například na internetu.

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz