namesti_vzducholod.jpg

V budově havířovského magistrátu bude poskytovat ambulantní služby Středisko výchovné péče

Pobočka Diagnostického ústavu pro mládež a střediska výchovné péče byla v Havířově otevřena za účasti primátora Daniela Pawlase a ředitele Diagnostického ústavu v Ostravě Petra Krola ve středu 22. června. Pobočka našla své místo v křídle F havířovského magistrátu a bude v provozu jeden den v týdnu.  Bude poskytovat ambulantní služby jako je poradenství či diagnostika.


Diagnostický ústav pro mládež a středisko výchovné péče je školským zařízením pro výkon ústavní nebo ochranné výchovy a pro preventivně výchovnou péči o děti a mládež s působností přesahující hranice regionu, přijímající ke zpravidla dvouměsíčním diagnostickým pobytům děti s poruchami chování ve věku 15 – 18 let. dle § 2 odst.3, 4 a 5 a § 7 odst.1 zákona č. 109 „ O výkonu ústavní výchovy, nebo ochranné výchovy ve školských zařízeních a o změně dalších zákonů“ a na základě výsledků komplexního vyšetření, zdravotního stavu dětí a volné kapacity jednotlivých zařízení je umisťuje do dětských domovů, dětských domovů se školou, nebo výchovných ústavů s výjimkou dětí, o jejichž umístění v důsledku jejich poruch chování požádaly osoby odpovědné za výchovu. Těmto dětem je poskytována preventivně výchovná péče.

strediskovp.jpg(Zleva) Ředitel diagnostického ústavu v Ostravě Petr Krol s primátorem Danielem Pawlasem a vedoucí odboru sociálních věcí Bernardou Urbancovou v místnosti, která bude sloužit jako Středisko výchovné péče. Foto: Josef Talaš

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz