sport anketa.gif

Už ve čtvrtek opět začíná havířovská Líheň

Soutěž se bude tradičně konat v havířovském Jazz clubu a pravidelně každý čtvrtek od sedmé večerní potěší milovníky kvalitní amatérské hudby. Ve čtvrtek 8.3. se díky podpoře města bez povinného vstupného mohou těšit na tři kapely hned ze tří zemí: polské Snowblind (PL), domácí Sorefingers (Havířov, CZ) a slovenské Shock session (Turzovka).

Pořadatelé z havířovské produkční agentury Viking agency v letošním ročníku soutěže Líheň evidují celkem 204 přihlášek hudebních skupin z celé Evropy.

"V tomto roce jsme se od počátku potýkali s finančními problémy a je nutné si přiznat, že do kultury bohužel přispívá stále méně subjektů a když už – vyhlíží si mediálně významné akce na úkor těch možná bohulibějších, ale méně viditelných," přiznává ředitel soutěže Marek Slonina z pořádající agentury Viking agency, který po šestnácti letech, stovkách koncertů v klubech a významném rozvoji soutěže zejména v posledních dvou letech vážně zvažoval ukončení další hudební soutěže v Česku. "Stejně tak učinili nedávno pořadatelé proslulého ostravského Boom Cupu a pokud bychom skončili i my, v regionu by v podstatě klubové soutěže zanikly. Jen díky podpoře několika partnerů a zejména města Havířov, kde soutěž vznikla a má své pevné místo, jsme se rozhodli pokračovat a doufat, že v příštím ročníku zase bude o něco lépe. O to více si ceníme podpory všech partnerů a rozhodně jejich důvěru nezklameme," dodává Slonina. Sedmnáctý ročník Líhně je tak v běhu a již brzy se o tom budou moci přesvědčit i její fanoušci.

"V tomto ročníku jsme soutěž soustředili do dvou klubů – tradičního Jazz clubu Havířov a nově do karvinského Hard cafe. Věříme, že i sem si za muzikou fanoušci najdou cestu – děláme pro ně soutěžní kola z toho nejlepšího, co se přihlásilo, bez nároku na vstupné. Jen jako poctu hudebníkům a dobré muzice," srdečně zve Slonina.

První kolo proběhne v Havířově i Karviné ve čtvrtek 8.3. od sedmé večerní a představí se tři kapely ze tří zemí: Snowblind (Katowice, PL), Sorefingers (Havířov, CZ) a Shock session (Turzovka, SK) v Havířově a tři české partičky: GAIA (Otrokovice), IFA Rock (Chotěšov) a Mad Days (Praha) pro změnu v Karviné. Další kola se pak budou konat hned následující čtvrtky a celkem se mohou fanoušci těšit na úctyhodných 16 koncertů ZDARMA. Postupně se v každém kole představí vždy tři kapely, z nichž odborná porota vybere jednoho postupujícího. Čtyři nejlepší se utkají o hlavní ceny v hodnotě přes 100.000,- Kč ve Velkém finále 2. června 2018. 

Více informací o soutěži a podrobný program dalších kol najdou zájemci na stránkách soutěže www.lihen.cz a FB profilu soutěže.


Havířov informoval Jan Bartusek

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz