namesti_vzducholod.jpg

Stavba nové lávky přes Lučinu se chýlí ke konci, dočasná autobusová doprava zítra končí

Stavba nové lávky přes řeku Lučinu, určené pro pěší i cyklisty, je téměř dokončena. Během týdne po Velikonocích ji město plánuje zprovoznit. 

Díky zbourání původního mostku přes řeku Lučinu byl omezen průchod pro pěší, zejména z levého břehu řeky z lokality kolem ulice Na Důlňáku. Město vyšlo občanům vstříc a zavedlo bezplatný autobusový spoj. Ten vyjede naposledy 13. dubna.

"V návaznosti na dokončování prací na stavbě lávky přes řeku Lučinu bude ukončen provoz dočasné náhradní minibusové dopravy, vedené v pracovních dnech z ulice Na Důlňáku  k Magistrátu města Havířova. Pro pravidelné cestující bude uvedená informace umístěna také přímo v autobuse, který dopravu zajišťuje," sdělila Zdena Mayerová z Odboru komunálních služeb města.

S novou lávkou nová část cyklostezky

Lávka je součástí právě budovaného úseku cyklostezky, který povede od mostku přes řeku Lučinu do areálu fotbalového hřiště pod letním kinem. Mostek určený pro pěší a cyklisty se nachází pod altánkem na nábřeží.  

Původní mostek byl díky erozní činnosti řeky ve špatném technickém stavu, proto byl odstraněn a nahradil jej nový. "Nová lávka je pevnější a vyšší, aby odolala velké vodě. Proti původní lávce je navíc širší, aby splňovala podmínky pro provoz pěších i cyklistů," uvedl náměstek primátorky pro hospodářský rozvoj Karel Šlachta.

Výměna mostku je součástí stavby cyklostezky, která jednou spojí Havířov s Žermanickou přehradou. Právě stavěná etapa naváže na cyklostezku vybudovanou v loňském roce. "Tato etapa město vyjde na zhruba 7 milionů korun, z nichž větší část pokryje dotace. Podle finančních možností by měly v budoucnu navazovat další etapy stavby cyklostezky směrem k Žermanické přehradě. Záleží však na spolupráci s obcemi, po jejichž území trasa vede," sdělil náměstek Šlachta.

lavka_2.JPG

lavka_1.JPG

lavka_3.JPG


IROP_CZ_RO_B_C RGB.jpg


 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz