namesti_vzducholod.jpg

Na ulici Obránců míru roste nové workoutové hřiště

V místě zbouraného bytového domu na ulici Obránců míru v Havířově-Šumbarku v těchto dnech vzniká nové workoutové hřiště s odpočinkovou zónou. V této části Šumbarku, která je sociálně vyloučenou lokalitou, bude během následujících dnů dokončeno sportovně rekreační zázemí určené pro všechny obyvatele města.

V místě nového hřiště stával vybydlený bytový dům. Ten město nechalo vloni na podzim zbourat. Na odstranění objektu získalo město dotaci Ministerstva pro místní rozvoj. Její podmínkou byla revitalizace získaného prostoru, vedoucí k rozvoji sociálně vyloučené lokality. "Odstranění objektu stálo zhruba jeden a půl milionu korun. Osmdesát procent z této částky bylo do rozpočtu města navráceno zpět z dotace Ministerstva pro místní rozvoj," upřesňuje ekonomický náměstek primátorky Josef Bělica.

Návštěvníkům venkovního sportovního zázemí poslouží hrazdy, bradla, lavice, šikmé, svislé a horizontální žebřiny, držák na uchycení gymnastických kruhů a vertikální tyč na takzvaný pole dance. Mobiliář doplní informační tabule, odpadkové koše a lavičky. Kolem hřiště nechá ještě město vybudovat přístupové chodníky ze zámkové dlažby a vysadit zeleň.

Samotné hřiště již Havířov vybudoval ze svého rozpočtu, a to za necelých 800 tisíc korun.

"Nové workoutového hřiště je určeno především pro mládež a dospělé bydlící v dané lokalitě a okolí. Doufáme však, že jej budou navštěvovat i obyvatelé dalších částí města. Účel využití území byl zvolen zejména s ohledem na absenci obdobných ploch v okolí," sdělila primátorka města Jana Feberová.


workout.jpg


logo_mprm.png


 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz