namesti_vzducholod.jpg

Na Selské ulici v Havířově začala výstavba chodníku

Obyvatelé části města Havířov-Bludovice se mohou těšit na nový chodník, který povede podél Selské ulice. Město vyslyšelo prosby místních a po dlouholetém řešení majetkoprávních vztahů v dané lokalitě dnes (30.7.) zahájilo stavbu.


"Na chodník podél Selské ulice místní lidé čekají snad více než dvacet let. V lokalitě se nacházejí dvě základní školy, je zde mnoho rodinných domků, kde bydlí spousta lidí. Jsem proto velmi rád, že se nám konečně podařilo vykoupit všechny pozemky a stavbu zahájit," řekl hospodářský náměstek primátorky Havířova Karel Šlachta.

Podél Selské nechá město vystavět jednostranný chodník s veřejným osvětlením včetně odvodnění, ochran inženýrských sítí a výhyben. Upraveny budou sjezdy i nástupiště autobusových zastávek a k základní škole s polským vyučovacím jazykem povede nový bezpečný přechod pro chodce. 

Nový chodník o šířce zhruba 2 a délce zhruba 800 metrů povede od křižovatky s Frýdeckou ulicí po křižovatku s ulicemi Mezidolí a Na Kempách. Práce na jeho výstavbě potrvají až do konce listopadu a stavebníci je provedou po etapách. 

Stavba chodníku vyjde město na téměř 11 milionů korun.

Na křižovatce Selské a Frýdecké ulice je dočasně změněná přednost v jízdě

Stavbu chodníku provází dopravní omezení, která jsou vyznačena přechodným dopravním značením, a provoz na Selské je a po celou dobu stavby bude řízen přechodnými semafory.

"Úpravou dopravního značení došlo na křižovatce Selské a Frýdecké ulice ke změně v přednosti v jízdě. Apelujeme proto na řidiče, aby v tomto úseku zvýšili svou pozornost a aby respektovali dočasné dopravní značení," informuje Petr Tvrdoň z oddělení dopravy havířovského úřadu.


chodnik Selska_2.JPG


 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz