namesti_vzducholod.jpg

Na havířovském zimním stadionu budou mít nové, bezpečnější mantinely

Ve Víceúčelové hale v Havířově budou brzy zcela nové hokejové mantinely, které budou vyhovovat současným normám a budou bezpečnější pro hráče i fanoušky. Technická úroveň havířovského zimního stadionu se tak posune zase o kousek dále.

Stávající hokejové mantinely ledové plochy ve Víceúčelové hale již nevyhovují normám a předpisům Českého svazu ledního hokeje a Mezinárodní federace ledního hokeje. "Na stávající mantinely nám byla již druhým rokem udělena výjimka. Jsem proto rád, že jsme od města do rozpočtu dostali finance na to, abychom je konečně vyměnili," říká ředitel městské Správy sportovních a rekreačních zařízení (SSRZ) Radomír Kácal.

Nové mantinely by měly být bezpečnější pro hokejové fanoušky. "Mantinel jako takový se skládá z mantinelového hrazení a bezpečnostního skla. Nové mantinelové hrazení bude sice nižší, ale bezpečnostní sklo bude vyšší. V součtu obou výšek pak bude mantinel vyšší tak, aby případný puk ze hry měl menší šanci zasáhnout diváky v hledišti," vysvětluje Kácal a dodává, že bezpečnostní skla již nebudou propojena kovovou lištou, což sníží riziko úrazu hlavně trénujících dětí a mládeže. 

V rámci výměny mantinelů nechá SSRZ vyměnit jednu bezpečnostní síť a některé prvky na střídačkách. Společně s mantinely pořídí také speciální fólii bílé barvy, která bude položena před obnovením ledové plochy. "Naše flekatá ledová plocha je sice unikátní a můžeme říci, že nás proslavila, ale opakovaný vtip není vtipem, takže pro příští sezonu si zajistíme bílý led sami," podotýká s úsměvem ředitel Kácal.

Výměna mantinelů vyjde přibližně na jeden a tři čtvrtě milionu a probíhat bude zhruba do půlky června tak, aby nenarušila přípravu na hokejovou sezonu. SSRZ již zahájila demontáž původních mantinelů. Staré mantinely nepřijdou vniveč a použijí se na nově budované hokejbalové hřiště u ZŠ Marie Pujmanové v Havířově-Šumbarku, které chce město postavit během léta.

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz