namesti_vzducholod.jpg

Mladí havířovští florbalisté vyhráli prestižní mezinárodní turnaj, jejich úspěch ocenila primátorka

Čtyřdenní zápolení v halách po celé Praze, tak vypadá každý rok začátek léta pro mladé florbalisty účastnící se největšího mládežnického florbalového turnaje na světe - Prague Games. Letos tento turnaj připadl na 11. -14. července 2018 a zúčastnilo se jej více než 400 týmů z dvanácti zemí světa, které se utkaly v jedenácti kategoriích. V kategorii do 12 let, kde startovalo celkem 36 týmů, dosáhli skvělého úspěchu chlapci z havířovského oddílu 1. SFK Havířov. Svým úspěchem se ve čtvrtek 26. července přišli pochlubit na havířovskou radnici.


"Naši kluci vyhráli suverénně svou skupinu D, když postupně přehráli Třebíč (10:1), mladé hráče florbalového giganta z Chodova (11:2) i silný finský tým Urbans 06 (7:0) a do pavouka vyřazovacích bojů vstoupili z nejlepší možné pozice. V play off si několikrát sáhli na dno svých sil. Už v šestnáctifinále museli otáčet stav utkání proti houževnatě hrajícím valachům ze Vsetína a osmifinálový duel proti týmu Start98 Praha Kunratice dokonce rozhodli až v nájezdech zásluhou brankáře Lukáše Goly, který vychytal všechny soupeřovy střelce. V poklidnějším čtvrtfinále si na našem družstvu vylámal zuby výběrový tým Prague Tigers. V semifinále proti Hattrick Brno opět došlo až na nájezdy, ve kterých tentokrát zazářil Michal Wróbel," informoval trenér Tomáš Ficenc.

"V sobotním dramatickém a dech beroucím finále jsme zdolali finský tým Urbans 06, se kterým jsme si hladce poradili už v základní skupině. Finálový duel byl o poznání těsnější, hrdinou zápasu se stal Alex Foltyn se třemi vstřelenými góly. Soupeř na konci dlouho hrál za stavu 3:4 se šesti hráči v poli bez brankáře, ale vyrovnat se mu nepodařilo," doplnil Ficenc s tím, že nejlepším střelcem byl vyhlášen havířovský Radek Stolárik s 19 vstřelenými góly a nejlepším brankářem Michal Wróbel. 

Pro mladé hráče z 1. SFK Havířov jsou letošní zlaté medaile obrovským úspěchem, za který mladé hráče pochválila také primátorka města Jana Feberová. Florbalový tým přijala ve čtvrtek dopoledne na havířovské radnici.

florbalisti_medaile_1.jpg

florbalisti_medaile_2.jpg

florbalisti_medaile_3.jpg

florbalisti_medaile_4.jpg

florbalisti_medaile_5.jpg

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz