centrum_kvete.jpg

Mezinárodní 19. havířovský turnaj v boccie se blíží

Registrace se uzavřela a už za pár dní vypukne v Městské sportovní hale v Havířově 19. havířovský turnaj v boccie. Po podzimním zápolení bude i tentokrát s mezinárodní účastí. Kromě Čechů hostí Havířov hráče z Polska, Slovenska, Anglie či Ukrajiny.

"Máme přihlášených kolem 70 hráčů, což společně s jejich asistenty dělá na 140 účastníků. Z tak velkého zájmu máme radost," říká ředitelka turnaje Kateřina Šajnarová.

Od 20. do 22. dubna budou soutěžit týmy, páry a jednotlivci. "Nezapomněli jsme ani na neklasifikované hráče či hráče, kteří se boccie věnují spíše rekreačně a připravili jsme pro ně OPEN turnaj, který se bude konat v sobotu," doplňuje Šajnarová.

Turnaj pořádá Handicap sport club Havířov, který si cení nově se rozvíjející spolupráce s Českou federací boccii (ČFB). Ta na české boccistické scéně působí od loňského ledna. "Poslední dobou boccia v České republice upadá, a to se mi nelíbí, protože svět nám zase o krůček utekl. Věřím tomu, že malý stát dokáže velké divy, ale nejde to bez pořádné přípravy a kvalitního přístupu. Znám pár lidí, kteří pro bocciu v České republice udělali velký krok dopředu a byla by velká škoda to nechat jen tak zaniknout," vysvětluje důvody vzniku federace její předseda a účastník paralympiády František Serbus.

Cílem ČFB je vytvoření stejných podmínek pro hráče, jaké mají sportovci ve všech sportovních odvětvích. Zajistit jim sportovní materiál, kvalitní turnaje s mezinárodní účastí, školení, soustředění a další věci. "Na příjemnou sportovní atmosféru se těším do Havířova. Všem sportovcům přeji hodně štěstí v zápasech, rozhodčím fair play rozhodování a všem účastníkům dobrý sportovní zážitek," vzkazuje Serbus.

HSC Havířov je sportovní klub, který sdružuje sportovce s těžkým tělesným handicapem na území Moravskoslezského kraje. Boccia je paralympijský sport velmi podobný francouzskému pétangue, je však přizpůsobena sportovcům s tělesným handicapem.


Havířov informovala Martina Kotulová, Handicap sport club Havířov

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz