centrum_kvete.jpg

Městská policie upozorňuje: "Pes není hračka!"

Čím dál častěji v novinách čteme a z jiných médií slyšíme o pokousaných dětech. Někdy za to může nezodpovědný majitel psa, který dostatečně nezajistí svého psa, někdy naopak rodiče, kteří nevysvětlí dítěti, jak se k cizím psům chovat. 

Většina dětí touží po nějakém domácím mazlíčkovi. Ne vždy jsou však na takový přírůstek připravené nejen děti samotné, ale především jejich rodiče. "Než se definitivně rozhodnete pro pořízení psího přírůstku, měli byste se informovat o právech a povinnostech, které mají majitelé psů v daném městě nebo obci. Rovněž by bylo dobré pořádně zvážit výběr plemene a zjistit si vlastnosti dané rasy, jeho učenlivost, ovladatelnost, snášenlivost k dětem, náročnost na venčení a krmení a další důležité informace," apeluje za havířovskou polici Monika Krpelíková.

V péči by pak rodiče měli jít příkladem, zodpovědnost leží hlavně na nich. "Rodiče by své děti měli neustále kontrolovat, jak se zvířetem zacházejí. Pokud mu vědomě či nevědomě ublíží, mohl by mu to domácí mazlíček nehezky oplatit. Dítě musí od prvního dne, kdy psa přinesete domů, vědět, že nejde o hračku, kterou může, omrzí-li ho, odhodit," dodává Krpelíková.

Havířovská policiie pořádá besedy, jak se o psa správně starat. Cílí především na děti

Jeden z projektů, který Městská policie Havířov již několik let úspěšně realizuje, jsou preventivní besedy na téma "Pes není hračka". Besedy jsou určeny především žákům 2. stupně základních škol.

"Cílem tohoto projektu je zvýšení bezpečnosti dětí při kontaktu se psy, seznámení se základními povinnostmi a návyky při péči o ně. Děti se nejen dozvědí spoustu informací o tom, jak se mají o pejska starat, jak se k němu chovat, ale také jsou účinnou formou vedeni k povinnostem, které s sebou přináší skutečnost mít doma psího mazlíka. Mají možnost si osvojit zásady správného přístupu k cizím psům, jak předejít nebezpečným situacím a naučit se správnému chování, pokud by již bezprostředně hrozil útok psa," vysvětluje Monika Krpelíková.

Jako zpestření besedy pak mají děti možnost vidět práci se služebním psem a dozvědět se zajímavé informace o práci havířovských strážníků - psovodů.

Pes neni hracka_1.JPG

Pes neni hracka_2.JPG

Pes neni hracka_3.JPG

Pes neni hracka_4.JPG Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz