namesti_vzducholod.jpg

Město opraví další bytové domy. Radní města Havířova schválili dodavatele

Rada města schválila dodavatele na část avizovaných oprav bytových domů. Sanaci bytových domů vchodů 129 - 133 na ulici Na Nábřeží a 2 - 6 na ulici 17. listopadu stihne město zahájit ještě v letošním roce. Na sanaci obytného domu 8 - 14 na 17. listopadu stále probíhá výběr dodavatele a výběrové řízení na sanaci bytového domu na Mánesově ulici, vchodů 12 - 16, bude vyhlášeno znovu.

"Z důvodu ekonomicky nevýhodné nabídky jediného účastníka jsme zadávací řízení na sanaci obytného domu na Mánesově ulici zrušili a budeme jej vyhlašovat znovu. Výběrové řízení na sanaci vchodů 8 až 14 obytných domů na ulici 17. listopadu kvůli nesplnění všech zadávacích podmínek jedním uchazečem stále probíhá," vysvětlil průtah výběru dodavatele ekonomický náměstek primátorky Josef Bělica.

Oba bytové domy na ulici 17. listopadu budou zatepleny, ve všech vchodech budou opraveny hlavní i zadní vchody do domu a vyměněny vstupní dveře, opraveny balkóny i lodžie, osazena sklepní okna a opraveny budou také společné prostory domu. V bytovém domě na Mánesově ulici proběhne zateplení domu včetně výměny oken. Odstraněny budou anglické dvorky, upraví se vstupy do domu, opraví lodžie a společné prostory domu. V bytovém domě Na Nábřeží nechá Městská realitní agentura (MRA) vyměnit okna a balkónové dveře, opravit střechu, zateplit půdní prostory a plášť celé budovy. Opravena bude hydroizolace spodní stavby. Budova získá nové vstupní dveře a vchod s ocelovou stříškou. Betonové dlaždice přístupových chodníků nahradí zámková dlažba. Opraví se také společné prostory budovy. 

"Zateplování budov podstatně zredukuje energetické náklady na vytápění a dojde k výraznému zlepšení vzhledu celé budovy. Zateplením budovy dojde také k její hlukové izolaci," uvedl jednatel MRA Jiří Lankočí. "U dvou sanací již máme vysoutěženou cenu. Sanace domu Na Nábřeží 129 až 133 bude stát necelých 18 milionů korun a náklady na sanaci domu na ulici 17. listopadu číslo 2 až 6 přesáhnou 13 milionů korun," uvedl Lankočí s tím, že výsledná cena vzešla z výběrového řízení a znamená úsporu 16 a 7 procent oproti původním předpokladům.  

Na sanace bytových domů město získá dotace z evropských fondů. Část nákladů pokryje MRA z fondu nájemního bydlení města Havířov.

irop_cz_ro_b_c_rgb.jpg

Do bytového hospodářství Havířov letos investuje ve velkém

Právě probíhá také regenerace obytného domu na ulici 17. listopadu 15, 17 a 19 a sanace vchodů 123 - 127 obytného domu Na Nábřeží. Tyto akce jsou realizovány bez dotace. 

Letos již byly dokončeny sanace obytných domů Jílová 6 a Jarošova 4a,b,c a rekonstrukce lodžií na ulici Kubelíkova 10. Ke svému závěru se pomalu chýlí také třetí etapa výměny oken v obytných domech města, která se týká více než sedmdesáti bytových domů.

 "V rozpočtu máme naplánovány investice do bytového hospodářství ve výši téměř 316 milionů korun, z nichž 160 milionů korun tvoří úvěr na třetí etapu výměny oken. Zbývající výdaje do bytového hospodářství jsou financovány z fondu nájemního bydlení," objasnil náměstek primátorky Bělica.

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz