namesti_vzducholod.jpg

Město dokončilo modernizaci podjezdu pod železniční tratí

Modernizace podjezdu u vlakového nádraží byla v úterý 19. prosince oficiálně dokončena. Město opravilo úsek od malého kruhového objezdu před podjezdem až po kruhový objezd u prodejny Lidl včetně podjezdu pod železniční tratí. Nyní chybí již jen drobné dokončovací práce, které pro nepřízeň počasí proběhnou na jaře příštího roku.

Během rekonstrukce nechalo město kompletně upravit povrch stěn podjezdu pod tratí a namontovat protihlukové obklady. Podjezd nyní osvětluje nové LED osvětlení a bezpečnost zde hlídají dvě kamery napojené na havířovskou policii.

Od vlakového nádraží až k prodejně Lidl vede podjezdem nový spojovací vyvýšený chodník a cyklostezka. Chodník je navíc od silnice oddělen plnostěnným zábradlím a komunikace je směrem od Šumbarku na Havířov zúžena na jeden jízdní pruh.

Chodci a cyklisti se tak mohou v podjezdu pohybovat bezpečněji. Právě díky tomu může město větší část rekonstrukce ulice U Nádraží financovat z evropské dotace. "Dotace pokryje 90 procent z uznatelných nákladů. Modernizace stála více než 14 milionů korun," uvedl hospodářský náměstek primátorky Karel Šlachta. "V průběhu stavby došlo k úspoře finančních prostředků ve výši téměř 1 milionu korun, za což jsem velmi rád," doplnil.

Opravena byla také dešťová kanalizace, jejíž poruchy byly příčinou častého zaplavování podjezdu během přívalových dešťů.

V rámci modernizace nechalo město v uvedeném úseku také opravit asfaltový povrch komunikace U Nádraží, obnovit vodorovné dopravní značení a instalovat nová plastová svodidla na přejížděcí pruhy mezi oběma jízdními směry. Drobné finální úpravy podjezdu proběhnou ještě na jaře příštího roku. "Některé dokončovací práce už jsme nemohli kvůli nízkým teplotám udělat letos. Provedeme ještě jemné terénní úpravy, okolí necháme oset trávou a na komunikaci bude nastříkáno vodorovné dopravní značení," objasnil náměstek Šlachta.

podjezd final_1.jpg

podjezd final_2.jpg

podjezd final_3.jpg

podjezd final_4.jpgIROP_CZ_RO_B_C RGB.jpg

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz