Hawq 2018.jpg

Květinové slavnosti města se blíží. Havířov v květech letos završí ohňostroj a Nazareth

Po třech letech městem v květinovém průvodu opět projedou nazdobené alegorické vozy, které doprovodí taneční soubory a různé kulturní a sportovní skupiny. Havířov rozkvete 16. června 2018 a celou akcí se ponese téma České století. Motivováno jím bude nejen květinové korzo, ale také doprovodný program.

Téma Havířova v květech směřuje k letošnímu významnému stému výročí Dne vzniku samostatného Československa. "Tradiční součástí akce bude soutěžní přehlídka profesionálních floristů, kteří rovněž budou tvořit v duchu oslav významného výročí tentokrát na téma Století české pohádky. S ohledem na zvolené téma se na akci nesmírně těším a tímto všechny srdečně zvu," uvádí primátorka města Jana Feberová.

Na náměstí Republiky pobaví publikum Béčkoví chlapci, Vonička, Markéta Konvičková, Dan Nekonečný, 4TET, Ondřej Havelka s Melody Makers a Rock&roll band Marcela Woodmana. Hudební program pak vyvrcholí vystoupením skotské skupiny Nazareth.

Vedle hudební části programu připravilo Městské kulturní středisko také doprovodný program, který završí ohňostroj "Sto let vlasti české". Ten doprovodí hudba českých mistrů v kombinaci se zvukovými klipy z historie Československé republiky. V duchu tématu, které se váže na letošní významné výročí vzniku českého státu, bude v centru města vojenský tábor z doby 1. světové války, prvorepubliková pošta, legionáři, kavaleristé a spousta další interaktivní a edukativní zábavy včetně ukázky střelby z dobových zbraní. Lidé si budou moci užít velké množství zážitkových atrakcí.

Českým stoletím bude motivována také hlavní atrakce slavnosti, kterým je oblíbené květinové korzo. Ve zhruba hodinu trvající přehlídce zhlédnou diváci také významné osobnosti československé historie, včetně T. G. Masaryka, který povede čelo průvodu. Chybět tradičně nebudou místní soubory a kolektivy.

Tradiční floristická soutěž

Návštěvníci akce budou letos hodnotit květinové sochy a nazdobené alegorické vozy. Pohádkové sochy budou vystaveny na zelené ploše vedle náměstí a květinové vozy po ukončení průvodu budou ke zhlédnutí na centrálním parkovišti. Od třetí hodiny odpolední zde budou moci návštěvníci akce prostřednictvím anketních lístků sochy a vozy hodnotit. Samotný anketní lístek bude slosovatelný o Cenu primátorky a Cenu svazu květinářů a floristů. Vyhlášení výsledků hlasování a předání cen proběhne na pódiu na náměstí v 18 hodin.

Centrum města rozkvete po třech letech

Tradice Havířova v květech sahá do roku 1973. Od roku 2009 do roku 2015 probíhala velkolepá akce v Havířově každoročně. V roce 2015 se zdálo, že akce bude zrušena. Nakonec zastupitelstvo schválilo, že se nebude pořádat pravidelně každým rokem, ale v kulatých a půl kulatých výročích města a vždy jednou mezi tím, tedy po třech a po dvou letech.

Nepravidelný cyklus konání celoměstské akce dle vedení města akci Havířovanům znevšední a do města naláká více návštěvníků. "Havířov v květech není pro město levná záležitost. Akce nás stojí přibližně 3 miliony korun. Byla by však nesmírná škoda, kdyby tato jedinečná tradice našeho města zanikla úplně," vysvětluje havířovská primátorka Jana Feberová.

Na financování Havířova v květech se částkou 200 tisíc korun podílel také Moravskoslezský kraj.Ilustrační foto - Havířov v květech v minulosti:logo_Hav_malé.jpg  MKS_malé2.jpg  logo_kraj_malé.png

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz