STATUTÁRNÍ  MĚSTO  HAVÍŘOV

Zastupitelstvo města Havířova, Svornosti 86/2, 736 01 Havířov-Město

 

 

H L A S O V Á N Í    Č. 63

z 15. zasedání Zastupitelstva města Havířova, konaného dne 19.12.2016 v Kulturním domě RADOST v Havířově

                     předsedá: Mgr. Feberová Jana                     
                     HLASOVÁNÍ č. 63 - SCHVÁLENO                      
                         19.12.2016 17:49:34                          
               45.Udělení ocenění a Ceny města Havířova               
______________________________________________________________________

  Mgr. Feberová Jana                       ČSSD       1   Pro          
  Bc. Hanzel Radim                         ČSSD       2   Pro          
  Mgr. Horňáková Michaela                  ČSSD       3   Pro          
  Martin Poremski                          ČSSD       4   Pro          
  Kozák Vojtěch                            ČSSD       5   Pro          
  Bc. Kožmínová Ivana                      ČSSD       6   Pro          
  Ing. Martinek Jiří                       ČSSD       7   Pro          
  MUDr. Dlabek Milan                       ČSSD       8   Pro          
  Polak Miroslav                           ČSSD       9   Pro          
  Radová Eva                               ČSSD       10  Pro          
  Bc. Rapant Pavel                         ČSSD       11  Pro          
  Robosz Petr                              ČSSD       52  Pro          
  Ing. Smrček Petr                         ČSSD       13  Pro          
  Ing. Šlachta Karel                       ČSSD       14  Pro          
  Bc. Zedníková Alena                      ČSSD       15  Pro          
  Dosedělová Soňa                          KSČM       16  Nehlasoval   
  Ďurkáč Karel                             KSČM       17  Pro          
  Ing Gongol Jaroslav                      KSČM       18  Pro          
  PaedDr. Halíková Milada                  KSČM       19  Pro          
  Bc. Havlíčková Monika                    KSČM       20  Omluven      
  Ing. Heczko Eduard                       KSČM       21  Omluven      
  Hegyi Alice                              KSČM       22  Pro          
  JUDr. Langer Štefan                      KSČM       23  Omluven      
  Ondráček David                           KSČM       24  Pro          
  Bc. Pawlas Daniel                        KSČM       25  Omluven      
  Mgr. Ptáček Tomáš                        KSČM       26  Pro          
  Ing. Žák Karel                           KSČM       27  Pro          
  Želinská Janina                          KSČM       28  Omluven      
  Ing. Baránek Ondřej                      ANO 2011   29  Pro          
  Bc. Bělica Josef                         ANO 2011   30  Pro          
  Bc. Bureš Ivan                           KSČM       31  Pro          
  Mgr. Gorecká Stanislava                  ANO 2011   32  Pro          
  Hrabčák Peter                            KSČM       33  Omluven      
  Mgr. Georgiu Iva                         ANO 2011   34  Pro          
  Kočí Palkovská Iveta                     ANO 2011   35  Pro          
  Masarovič Róbert MSc.                    ANO 2011   36  Pro          
  Bc. Olšoková Alena                       ANO 2011   37  Pro          
  Bc. Tomaniecová Darja                    KSČM       38  Pro          
  Ing. Muras Bohuslav                      Hnutí p.H. 39  Pro          
  Mgr. Šimek Rudolf                        Hnutí p.H. 40  Pro          
  Mgr. Vachtarčík Daniel                   Hnutí p.H. 41  Pro          
  Ing. Niemiec Bohuslav                    KDU-ČSL    42  Pro          
  Ing.Šillerová Eva                        KDU-ČSL    43  Pro          
______________________________________________________________________

Ke schválení bylo potřeba 22 hlasů Celkem zastupitelů: 43 Pro: 36 (84%) Proti: 0 (0%) Zdrželo se: 0 (0%) Nehlasoval: 1 (2%) Omluveno: 6

Hlasování o usnesení

Zastupitelstvo města Havířova

s c h v a l u j e

1. udělení ocenění městem Havířov v těchto oblastech a kategoriích:

a) Sociální a zdravotní oblast – kategorie:
- „Osobnost v sociální nebo zdravotní oblasti“
1) MUDr. Waldemara Bocková
- jmenovaná obdrží ocenění za celoživotní vysoce profesionální péči a lidský přístup k pacientům
2) MUDr. Bronislav Firla
- jmenovaný obdrží ocenění za vysoce odbornou a zároveň laskavou péči o onkologické pacienty chirurgického oddělení Nemocnice s poliklinikou Havířov, p.o.
- „Kolektiv v sociální nebo zdravotní oblasti“
1) Kolektiv dobrovolníků Dobrovolnického centra ADRA v Havířově
- jmenovaný kolektiv obdrží ocenění za dobrovolnou činnost, kterou se zasloužil o pomoc pro své spoluobčany, jejichž zdravotní problém, stáří nebo životní osud pomoc vyžadují
2) Kolektiv pracovníků SANTÉ - centra ambulantních a pobytových sociálních služeb
- jmenovaný kolektiv obdrží ocenění za dlouhodobě kvalitní péči, zavádění moderního přístupu v sociální práci zahrnujícího různé formy terapií a aktivizace klientů vedoucích ke zlepšení jejich uplatnění v každodenním životě a za dosažení vynikajících úspěchů v celostátních soutěžích
b) Kulturní oblast – kategorie:
- „Osobnost kultury“
1) Antonín Válek
- jmenovaný obdrží ocenění za úspěch na mezinárodní úrovni a propagaci města Havířova i tvorby havířovských autorů
2) Mgr. A. Martin Kuchař
- jmenovaný obdrží ocenění za úspěch na mezinárodní úrovni a dlouholetou nezištnou odbornou pomoc v oblasti výtvarného umění, vč. pasportizace uměleckých předmětů ve městě Havířově
- „Talent“
1) Valerie Kaňová, zpěv, tanec, hra na klavír
- jmenovaná obdrží ocenění za dosažení vynikajících výsledků v celostátních i mezinárodních soutěžích a vzornou reprezentaci města Havířova
2) Michaela Hoppová, zobcová flétna
- jmenovaná obdrží ocenění za dosažení vynikajících výsledků v celostátních i mezinárodních soutěžích a vzornou reprezentaci města Havířova
3) Klarinetové kvarteto ZUŠ Leoše Janáčka, Havířov
- jmenovaný soubor obdrží ocenění za dosažení vynikajících výsledků v celostátních soutěžích a vzornou reprezentaci města Havířova
c) Oblast volnočasových aktivit – kategorie:
- „Ocenění za  dlouhodobou práci s dětmi a mládeží“
JUDr. Vilém Slezák
- jmenovaný obdrží ocenění za dlouholetou systematickou a komplexní práci s dětmi a mládeží, kterým věnuje svůj volný čas
d) Oblast ostatních společensky prospěšných aktivit:
Imrich a Jarmila Bitterovi
- jmenovaní obdrží ocenění za dlouhodobou aktivní ochranu volně žijících živočichů
e) Sportovní oblast - kategorie:
- „Sportovec roku“ - s členěním dle skupin:
- žáci - jednotlivci
1) Radek Dvořák (sportovní aerobik, Maniak Aerobik Havířov, z.s.)
- jmenovaný obdrží ocenění za příkladnou reprezentaci města Havířova na republikové i mezinárodní úrovni
2) Šimon Myslivec (tenis, Tenisový klub Havířov, z. s.)
- jmenovaný obdrží ocenění za příkladnou reprezentaci města Havířova
- žáci - družstvo
1) SKST Baník Havířov (stolní tenis)
(Gabriela Štěpánová, Klára Witoszová)
- jmenované družstvo obdrží ocenění za příkladnou reprezentaci města Havířova
- dorost - jednotlivci
1) Matěj Siwiec (stolní tenis, SKST Baník Havířov)
- jmenovaný obdrží ocenění za příkladnou reprezentaci města Havířova
2) Kryštof Wlosok (wakeboarding, Vodní lyžování a wakeboarding Havířov z.s.)
- jmenovaný obdrží ocenění za příkladnou reprezentaci města Havířova
- dorost/kadeti - družstvo
1) BK Havířov (basketbal)
- jmenované družstvo obdrží ocenění za příkladnou reprezentaci města Havířova
2) SKST Baník Havířov (stolní tenis)
- jmenované družstvo obdrží ocenění za příkladnou reprezentaci města Havířova
- junioři - jednotlivci
1) Tomáš Buček (wakeboarding, Vodní lyžování a wakeboarding Havířov z.s.)
- jmenovaný obdrží ocenění za příkladnou reprezentaci města Havířova
2) Lukáš Ožana (atletika - běh, Atletický oddíl Slavia Havířov, z.s.)
- jmenovaný obdrží ocenění za příkladnou reprezentaci města Havířova
3) Andrea Šplíchalová (vodní lyžování, Vodní lyžování a wakeboarding Havířov z.s.)
- jmenovaná obdrží ocenění za příkladnou reprezentaci města Havířova na republikové i mezinárodní úrovni
- junioři – družstvo
1) Maniak aerobik Havířov, z.s. (aerobik)
- jmenované družstvo obdrží ocenění za příkladnou reprezentaci města Havířova na národní i mezinárodní úrovni
2) Mažoretky KALA při MKS Havířov (mažoretkový sport)
- jmenované družstvo obdrží ocenění za příkladnou reprezentaci města Havířova na národní i mezinárodní úrovni
- dospělí - jednotlivci
1) Michal Koběrský (karate, Sportovní klub karate Budo Havířov, z.s.)
- jmenovaný obdrží ocenění za příkladnou reprezentaci města Havířova na republikové i mezinárodní úrovni
2) Pavel Maslák (atletika - běh, Dukla Praha)
- jmenovaný obdrží ocenění za příkladnou reprezentaci města Havířova na republikové i mezinárodní úrovni
- dospělí - družstvo
1) Billiard club Havířov A (biliard)
(Miroslav Bača a Ivo Gazdoš)
- jmenované družstvo obdrží ocenění za příkladnou reprezentaci města Havířova
2) FK Gascontrol Havířov, z. s. (fotbal - ženy)
- jmenované družstvo obdrží ocenění za příkladnou reprezentaci města Havířova
- handicapovaní sportovci
Ivan Karabec, (stolní tenis, Sportovní klub stolního tenisu Baník Havířov)
- jmenovaný obdrží ocenění za příkladnou reprezentaci města Havířova na republikové i mezinárodní úrovni
- „Trenér“
1) Bc. Ivana Kožmínová, (aerobik, Maniak aerobik Havířov, z.s.)
- jmenovaná obdrží ocenění za dlouholetý přínos městu ve sportovní oblasti - dlouholetou úspěšnou systematickou práci s dětmi a mládeží a dlouhodobé dosahování úspěšných výsledků v práci se sportovci
2) Radomír Zábranský, (fotbal, FK Gascontrol Havířov)
- jmenovaný obdrží ocenění za dlouhodobé dosahování úspěšných výsledků se svými svěřenkyněmi
- „Zasloužilý pracovník tělovýchovy a sportu“
Otto Polák
- jmenovaný obdrží ocenění za celoživotní záslužnou práci v oblasti sportu a tělovýchovy, významný přínos v oblasti sportovní gymnastiky, její rozvoj a vynikající reprezentaci města Havířova na národní i mezinárodní úrovni

2. udělení Ceny města pro rok 2016:

1) Mgr. Josefu Guňkovi (in memoriam)
- za dlouholetou záslužnou činnost v oblasti BESIP
2) Mgr. Aleně Přehnilové
- za významný přínos v oblasti pohybové výchovy, především moderní gymnastiky a jejím rozvoji a vynikající reprezentaci města Havířova na národní i mezinárodní úrovni.