namesti_vzducholod.jpg
Úterý, 15. květen 2018
aktualita
Správa sportovních a rekreačních zařízení Havířov pořádá v sobotu 26. května od 9 do 16 hodin na městských sportovištích akci pro děti i jejich rodiče. Připravený program nabízí nejen soutěže a hry, ale i možnost vyzkoušet si náročnější disciplíny. Letošní rok je tematicky zaměřený na bezpečnost při sportu a při hře, zvláště pak na Dětském dopravním hřišti. Akce tak může obohatit nejen
Pondělí, 14. květen 2018
aktualita
Na konci dubna 2018 žáci Střední školy technických oborů Havířov absolvovali v pořadí již třetí pobyt v anglickém Portsmouthu. Čtrnáctidenní pracovní stáž 12 studentů druhého a třetího ročníku umožnil program Erasmus+. Žáci, kteří během pobytu bydleli v rodinách, absolvovali odbornou praxi v místních autoservisech, ve kterých prováděli kompletní servisní a opravárenskou činnost.
Čtvrtek, 10. květen 2018
aktualita
Práce na rozšíření centrálního hřbitova si vyžádají dopravní omezení. 14. května město na několik měsíců uzavře pro osobní dopravu Hřbitovní ulici v úseku od křižovatky Požárnická x Hřbitovní až po křižovatku Okružní x Hřbitovní. Provoz hřbitova nebude omezen.
Středa, 09. květen 2018
aktualita
Platná obecně závazná vyhláška č. 1/2015, k regulaci hlučných činností omezuje v Havířově už třetím rokem používání hlučných strojů a zařízení, mezi něž patří veškerá zahradní technika, stroje a nářadí na elektrický nebo spalovací pohon (např. sekačky na trávu, křovinořezy, vysavače listí, pily, stroje na opracování kovů nebo dřeva, brusky, rozbrušovačky, aj.), a to o nedělích a státem
Středa, 02. květen 2018
aktualita
Ukázky tradičních řemesel Těšínska, lidoví muzikanti a slunečné počasí. To vše patřilo k slavnostnímu otevření Kotulovy dřevěnky 1. května v havířovské části Podlesí.
Středa, 02. květen 2018
aktualita
Při příležitosti 73. výročí Ostravsko-opavské operace proběhlo u památníku u kostela sv. Anny v Havířově v pondělí 30. dubna pietní shromáždění. K památníku položili jako vzpomínku květinové dary představitelé vedení města a další hosté.
Středa, 02. květen 2018
aktualita
Koncem měsíce se konal již 5. ročník okresního štafetového poháru, který organizuje Český atletický svaz pro žáky a žákyně prvního stupně základních škol. Letošní ročník pro okres Karviná pořádal v Havířově na hřišti ZŠ M. Pujmanové Atletický klub Havířov. Pohár slavnostně zahájila náměstkyně pro sociální rozvoj města Havířov Alena Zedníková.
Pondělí, 30. duben 2018
aktualita
Do letošního Dne Země s podnázvem "Lesní dobrodružství" se opět zapojilo mnoho škol a neziskových organizací. Hlavní program probíhal tradičně na náměstí Republiky v pátek 27. dubna. Návštěvníci si užili bohatý program, zaměřený na ekologii. K vidění byly chemické pokusy v praxi, výrobky dětí z havířovských škol, různé ekologické soutěže a hry. Vše zachytil objektiv Josefa Talaše.
Pondělí, 30. duben 2018
aktualita
V novém státě – éra první republiky je název nové výstavy, kterou Výstavní síň Musaion v Havířově na Pavlovově ulici zahájila ve čtvrtek 12. dubna. Výstava připomíná 100. výročí vzniku Československé republiky. Představuje základní politické události a aktéry, pokouší se postihnout atmosféru kulturního a společenského života v meziválečném období. Výstava potrvá až do 31. října.
Sobota, 28. duben 2018
aktualita
Zastupitelé schválili zařazení dvou investičních akci do letošního rozpočtu. Stále se zhoršující situaci s parkováním ve městě zmírní dvě nová parkoviště, a to u kostela sv. Anny v Havířově-Městě a za bytovým domem na ulici Železničářů poblíž vlakového nádraží.


 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz