chlapec_s-rybou2.jpg

Havířov v květech letos bude spíše hornickýKvětinový průvod plný krojovaných horníků, floristická soutěž na téma Pohádkové postavičky z podzemí, kulturní program na dvou místech ve městě - i tak bude letos vypadat tradiční akce Havířov v květech, která se tentokrát koná v rámci třídenního Setkání hornických měst a obcí.

Červnový víkend přivítá v Havířově od 19. do 21. června stovky krojovaných horníků z celé České republiky, nedalekého Slovenska nebo sousedního Polska. Zváni jsou i členové spolků z Rakouska a Německa. Nejmladší město České republiky je v roce 60. výročí svého vzniku pořadatelem tradičního hornického setkání, i když slavné období důlní těžby v Havířově před lety pominulo. Přesto mají zdejší obyvatelé k hornictví stále blízko, část obyvatel v tomto odvětví na okolních šachtách stále pracuje. Proto i Havířov v květech bude letos hornictvím motivován. Krojovaní horníci společně s dechovkami, mažoretkami a alegorickými vozy budou tvořit tradiční průvod květinové akce, floristé kromě květin přiberou ke své soutěžní tvorbě trošku uhlí. Soutěž bude probíhat jako obvykle na prostranství vedle náměstí Republiky, které je vyčleněno pro kulturní program Havířova v květech. Program Setkání hornických měst a obcí bude mít své místo na zelené ploše vedle Městské sportovní haly.

Setkání hornických měst a obcí v Havířově potěší i filatelisty. K propagaci setkání byl upraven štoček výplatního stroje na dopisy odesílané z Magistrátu města Havířova a je na něm vyznačen  termín konání a název akce. V týdnu od 15. 6. 2015 bude Hlavní pošta Havířov 1 používat příležitostné poštovní razítko a od prvního dne setkání - 19. června - bude tato pošta do vypotřebení zásob používat na doporučené dopisy R-nálepku rovněž s názvem akce.

Těšíme se na návštěvu krojovaných horníků ze všech koutů naší vlasti a těšíme se také na návštěvu milovníků Havířova v květech. Obě akce by nešlo pořádat bez přispění sponzorů, mezi něž patří různé společnosti a podniky, nadace a další přispívatelé, mezi nimi i Moravskoslezský kraj, který každou z akcí červnového víkendu dotuje částkou 150 tisíc korun. Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz