chlapec_s-rybou2.jpg

Ze Stromovky povede nové schodiště

Z lesoparku do sídlištní části města, kterou místní nazývají "Sedmička", povede zcela nové betonové schodiště se zábradlím. Původní schody, které jsou ve špatném technickém stavu, nechá město zbourat. Zároveň nechá opravit i mostek v severozápadní části Stromovky a zpevní jej betonovou stěnou.

O opravě části Stromovky rozhodlo vedení Havířova proto, že současný lesopark je v celkově špatném stavu. Původně Havířovští plánovali rekonstrukci parku provést komplexně v rámci česko-polského projektu a krom nezbytných uprav lesa, cest, schodů a mostků zde vybudovat přeshraniční ekomuzeum a prostor pro volnočasové aktivity. "S městy Jastrzębie-Zdrój a Karviná již delší dobu vyjednáváme o společném projektu, v rámci kterého bychom ze Stromovky udělali prostor pro oddych a relaxaci obyvatel města a jeho návštěvníků. Je škoda, že park nyní slouží více méně jako průchozí plocha mezi částmi města. Lidé se zde nezdržují ani nevykonávají žádné aktivity, ale vzhledem ke stavu, v jakém se nachází, se není čemu divit. Proto jsme se rozhodli nečekat na schválení projektu a některé nejvíc nutné úpravy zahájit už teď a na vlastní náklady. Místním to dlužíme," řekl náměstek primátorky pro hospodářský rozvoj Karel Šlachta.

Město v příštích dnech zahájí soutěž na dodavatele. Opravu části lesoparku chce stihnout do konce listopadu. Do oprav Stromovky plánuje zatím investovat okolo 850 tisíc korun, tím ale letos nekončí. "Na podzim ještě necháme prořezat stromy a opravit dva mostky. Poté bychom chtěli pokračovat opravou části chodníků," uzavírá náměstek Šlachta.stromovka_1.jpg

stromovka_2.jpg

stromovka_3.jpg

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz