vanocni_mestecko.jpg

Závod Mölnlycke oficiálně zahájil provoz

V průmyslové zóně vzniklé po zavřeném Dole Dukla v Havířově-Dolní Suché byl ve středu 17. května oficiálně zahájen provoz závodu společnosti Mölnlycke na výrobu jednorázových zdravotnických setů. Slavnostního otevření výrobní haly se krom představitelů společnosti zúčastnili také zástupci města, kraje a švédská velvyslankyně.

Na ploše 24 000 m2 vyrostla za bezmála 15 měsíců zbrusu nová výrobní hala švédské společnosti Mölnlycke, která v nedaleké Karviné působí již více než patnáct let.

"Mölnlycke Procedure sety špičkové švédské kvality pomáhají zachraňovat životy po celém světě. O to víc mě těší, že dnes nachází svůj nový domov v regionu, který je po několik let domovem i nám všem," uvedl generální ředitel závodů Mölnlycke Procedure v České republice Emmanuel Chilaud na samotném začátku slavnostního ceremoniálu. 

Toho se kromě generálního ředitele Mölnlycke Richard Twomey a předsedy dozorčí rady Mölnlycke Gunnarta Brocka zúčastnili i hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, primátorka města Havířov Jana Feberová a velvyslankyně Švédského království v České republice J. E. Viktoria Li.

Revitalizace bývalého Dolu Dukla v Dolní Suché přinese do regionu i nová pracovní místa. Nový závod bezprostředně nabídne více než 200 pracovních míst, které by v příštím roce měly být doplněny o další 100 míst. Současný počet 900 zaměstnanců v obou závodech by se tedy podle odhadů Mölnlycke měl do konce roku 2018 rozšířit na více než 1 000.

"Dnešní den je pro město Havířov dnem velmi významným. Otevřením nové výrobní haly společnosti Mölnlycke začínáme novou éru průmyslové zóny Dukla. Rozšíření produkce společnosti znamená pro Havířov obohacení a oživení pracovního trhu pro naše občany, zvláště pro ženy. Za toto společnosti Mölnlycke děkujeme," ocenila příchod nového investora primátorka města Havířova Jana Feberová.


Molnlycke_2.JPG

Molnlycke_3.JPG

Molnlycke_1.JPG

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz