centrum_kvete.jpg

Základní škola Karolíny Světlé je zateplená a má nová okna

U objektu jedné z největších havířovských škol skončilo zlepšení technického a tepelného stavu. Obvodový plášť všech pavilonů Základní školy Karolíny Světlé na Podlesí je zateplený, opraveny jsou střechy a objekt má vyměněná okna i dveře v souladu se závěry již dříve provedeného energetického auditu. 

Vedle zlepšení technických vlastností budovy školy došlo k největší výrazné změně co do barevnosti fasád objektu, který je postaven v roce 1967. Místo šedivé budovy vcházejí žáci i zaměstnanci školy do školy s pestrou, ale decentně zvolenou barevností červené, žluté, šedivé a bílé barvy. Do fasády u hlavního vchodu do objektu je zakomponovaný název a znak školy. "Velice městu děkujeme za zrealizovanou opravu, chodí se nám všem o to lépe," uvedl ředitel školy Jiří Kotaška. Primátor Havířova Daniel Pawlas potvrdil, že město vůči této škole splnilo svůj dluh, což je velmi dobře. "Jsem velmi rád, že jsme s panem ředitelem na této opravě dohodli a mohli ji nechat provést," doplnil primátor.

Stavební náklady investice přesáhly 24 miliony korun, dotace z prostředků Státního fondu životního prostředí může být až 18,8 milionů korun. "Jsem velice spokojen, že město oprava tohoto kolosu stojí z rozpočtu šest milionů korun, zdá se to být neuvěřitelné," uvedl při slavnostním převzetí stavby náměstek primátora Daniel Vachtarčík. Z důvodu špatného technického stavu budovy byla ještě nad rámec původního projektu městem schválena i oprava hlavního a bočních vchodů školy, za které město zaplatilo cca 600 tisíc korun. "Poděkování patří všem, kteří se na stavbě podíleli a na její realizaci úzce spolupracovali," řekl havířovský náměstek Ivan Bureš.

Základní škola Karolíny Světlé patří mezi největší školy ve městě. Má 17 tříd, které navštěvuje v tomto školním roce 405 dětí. "Odcházejí nám ale slabší populační ročníky, kapacita naší školy je 450 žáků, věřím, že letos ji naplníme," uvedl ředitel Jiří Kotaška.

Foto Josef Talaš

skola_1.jpgskola_2.jpgskola_3.jpgskola_4.jpgskola_5.jpg

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz