chlapec_s-rybou2.jpg

Výstavba havířovské cyklostezky je v plném proudu

Podél Dlouhé třídy už od července probíhá výstavba další části cyklostezky, která má propojit centrum města s Těrlickou přehradou. V rámci výstavby této etapy město opravuje chodníky. Z nových chodníků, které mj. navážou na opravené prostranství před Kulturním domem Leoše Janáčka, se místní těší a na radnici zasílají poděkování. Do konce roku chce město opravit také schodiště, které vede k okresnímu soudu.


Nová část cyklostezky povede podél Dlouhé třídy v úseku od křižovatky s ulicí 17. listopadu až po lesopark včetně části pěší a cyklistické stezky podél parkového lesa.

"Důvodem upřednostnění této části výstavby cyklostezky je nejen špatný stav chodníků podél Dlouhé třídy, ale zejména zásadní přínos stavby z hlediska bezpečnosti pěších a cyklistů. Jedná se o úsek s významným pohybem chodců," sdělil náměstek primátorky pro hospodářský rozvoj Karel Šlachta. "Součástí stavby bude dopravní a orientační značení a doplnění veřejného osvětlení pro chodce v úseku mezi křižovatkami s ulicemi 17. listopadu a Studentská," dodal.

Práce na nové části cyklostezky začaly počátkem července a potrvají sedm měsíců. Vybudování další části cyklostezky bude stát více než 25 milionů korun. Na tento projekt zažádalo město o evropskou dotaci.
FOTO: Stavba cyklostezky podél Dlouhé třídy

cyklo_4.JPG

cyklo_5.JPG

cyklo_6.JPG

cyklo_1.JPGFOTO: Prostranství před KDLJ

cyklo_3.JPG

cyklo_2.JPG

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz