chlapec_s-rybou2.jpg

Výměna oken v městských bytech je za půlkou

Největší investiční akce tohoto roku ve městě Havířov se již přesunula do své druhé poloviny. Investice v celkové hodnotě více než 190 miliónů korun zahrnuje výměnu oken v celkem 70 obytných domech. Realizaci provádí firma HOCHTIEF.

"K dnešnímu dni je hotovo celkem 39 domů, 11 dalších je předáno zhotoviteli a započata výměna. Zbylá výměna oken v obytných domech bude hotova ve stanoveném termínu," sdělil jeden z jednatelů Městské realitní agentury Jiří Lankočí.

Vedení města i MRA průběh zakázky neustále monitoruje a kontroluje také kvalitu odvedené práce, se kterou byly dříve problémy. "Po počátečních potížích se subdodavatelem a výměnou subdodavatele za nové dvě firmy RI OKNA a MEROPS, můžeme nyní říct, že výměny oken probíhají podle plánu a ve velmi dobré kvalitě," uvedl Lankočí.

Rada města Havířova na svém posledním jednání schválila posunutí začátku termínu výměny u 5 obytných domů. Radní ujišťují, že veškerá výměna proběhne do termínu 30. listopadu 2017, jak bylo stanoveno. "Jsme rádi, že můžeme obyvatele ujistit, že vše se stihne nejen v termínu, ale i v požadované kvalitě," prohlásil hospodářský náměstek primátorky Karel Šlachta.

Do bytového hospodářství město letos investuje ve velkém. "V rozpočtu máme naplánovány výdaje do bytového hospodářství ve výši 316 milionů korun, z nichž 160 milionů korun tvoří úvěr na třetí etapu výměny oken. Zbývající výdaje do bytového hospodářství jsou financovány z fondu nájemního bydlení," objasnil ekonomický náměstek primátorky Josef Bělica.

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz