vanocni_mestecko.jpg

Vítězky ankety o nejlepší zdravotní sestru v regionu získaly ocenění

Jména nej… zdravotních sester v regionu jsou známa. Vítězky ankety Moravskoslezská sestra 2017, z nichž tři byly z havířovské nemocnice, včera na slavnostním galavečeru v aule Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava převzaly certifikáty a dary. Ocenění jim předali hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, náměstek hejtmana pro zdravotnictví Martin Gebauer, zástupci zdravotnických zařízení a partneři ankety.

Do třetího ročníku ankety se zapojilo 24 zdravotnických zařízení z Moravskoslezského kraje, nominováno bylo celkem 58 zdravotnických pracovníků. Podmínkou pro zařazení do ankety byla minimálně pětiletá praxe v oboru, v kategorii Ocenění za dlouhodobý přínos v ošetřovatelské péči pak 25 let.

Kandidáty na titul v pěti hlavních kategoriích (Sestra u lůžka, Ambulantní a domácí péče, Paliativní a hospicová péče, Porodní asistentka a Ocenění za dlouhodobý přínos v ošetřovatelské péči) nominovali odborníci. Veřejnost měla možnost hlasovat v kategorii Sestra veřejnosti a vybírat z patnácti finalistek svou nej… zdravotní sestřičku prostřednictvím webových stránek a facebookového profilu Moravskoslezského kraje. Ankety se zúčastnilo 1 496 hlasujících, celkově rozdali 54 264 hlasů.

"Myslím si, že nejen odborná porota, ale i lidé, kteří hlasovali v anketě, měli při vybírání vítězek těžkou práci. Zvolit mezi nominovanými ty nejlepší je těžké, protože všichni, kdo pracují ve zdravotnictví, si zaslouží úctu a poděkování.  Gratuluji všem, nejen vítězkám, poraženým v této soutěži není nikdo. Pořádáním ankety chceme poděkovat všem zdravotním sestrám za náročnou práci a záchranu zdraví," uvedl náměstek moravskoslezského hejtmana pro zdravotnictví Martin Gebauer.


Vítězové jednotlivých kategorií:

Sestra u lůžka: 
Nytrová Helena, Nemocnice s poliklinikou Havířov

Ambulantní a domácí péče: 
Zouharová Monika, Sdružené zdravotnické zařízení Krnov 

Paliativní a hospicová péče: 
Koppová Libuše, Medica 

Porodní asistentka:
Kanioková Jana, Nemocnice s poliklinikou Havířov 

Ocenění za dlouhodobý přínos v ošetřovatelské péči: 
Němcová Anna, Nemocnice s poliklinikou Havířov 

Sestra veřejnosti:
Ovčařová Libuše, Nemocnice Třinec

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz