chlapec_s-rybou2.jpg

V sobotu se děti bavily na dopravním hřišti

Na dětském dopravním hřišti v Havířově-Šumbarku se v sobotu odpoledne konala další akce k podpoře bezpečnosti dětí v silničním provozu. Akci pořádala městská komise BESIP a zúčastnilo se jí 350 lidí, z toho 115 dětí. Partnery byli dopravní policie, městská policie, zdravotníci, dobrovolní hasiči nebo krajský BESIP.

Děti se mohly seznámit se složkami integrovaného záchranného systému. Na ploše byla městská policie, radarové auto, sanitka, hasičské auto. Vše si děti mohly prohlédnout, posadit se dovnitř, zatroubit si.

Pro děti komise BESIP připravila celkem 6 soutěží a díky sponzorovi,  Havířovské teplárenské společnosti, dostaly děti spoustu cen. Záštitu nad celou událostí převzala primátorka Jana Feberová, která se akce osobně zúčastnila.

"Dopravní výchova je v životě dětí velmi důležitá a nenahraditelná, v roli chodce a cyklisty se děti pohybují odmalička. Hřiště nabízí mnoho důležitých dopravních situací - chodníky, cyklostezky, přechody pro chodce, klasické křižovatky bez značení, se značením i pro řízení policistou. Nechybí křižovatka se semafory, malá okružní křižovatka a železniční přejezd se světelnou signalizací. Dopravní situace pamatuje také na jednosměrné ulice, zákazy vjezdu, parkoviště, krajnice či připojovací pruhy. K teoretické výuce slouží učebna v provozní budově, kde je sociální zázemí," vysvětluje Jiří Lankočí, předseda komise Rady města BESIP.

"Chtěl bych poděkovat všem kolegům v komisi, dalším spolupracovníkům na akci, firmám, které nám pomohly s dárky a organizací celé akce. Jsem rád, že komise pracuje tímto způsobem, dělá něco pro lidi a hlavně děti. Odměnou nám jsou úsměvy na tvářích dětí a spokojené výrazy rodičů," doplnil Jiří Lankočí.

Na tuto akci naváže program Evropského týdne mobility, který v pátek 22. září vyvrcholí na náměstí Republiky. Páteční program bude motivován mobilitou od starověku do současnosti. Školáci budou soutěžit o ceny v různých disciplínách a vyzkoušejí si i dávné dopravní prostředky. Po celý den bude ve městě doprava v autobusech MHD zdarma.

Od pondělí 18. září až do pátku 22. září budou děti na dopravním hřišti trénovat bezpečné chování v silničním provozu. Dopolední program bude vyhrazen pro školy, odpoledne může hřiště navštívit každý, kdo si chce osvěžit pravidla určená pro chodce, cyklisty nebo řidiče.odpoledne besip_01.JPG

odpoledne besip_02.JPG

odpoledne besip_03.JPG

odpoledne besip_04.JPG
Akce se se uskutečnila na dětském dopravním hřišti, jehož výstavba byla podpořena EU v rámci IPRM ROP

barevný baner ROP publicita dopravní hřiště.png

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz