centrum_kvete.jpg

V pondělí v Havířově jednali zastupitelé

V rámci zasedání Zastupitelstva města Havířova, které se konalo v pondělí 24. dubna v Kulturním domě Radost, schválili havířovští zastupitelé mimo jiné spolufinancování výměny kotlů na území města v rámci druhé vlny krajských kotlíkových dotací, odhlasovali finanční podporu různých školských zařízení a sloučení dvou mateřinek a prodloužili platnost komunitního plánu sociálních služeb. Dále zastupitelé odsouhlasili převod financí z fondu Městského kulturního střediska Havířov na opravy kulturních domů a Společenského domu a zvolili novou jednatelku společnosti Zámek Havířov.


Havířov bude spolufinancovat výměnu kotlů na území města

Všem, kteří uspějí se svou žádostí o dotaci Moravskoslezského kraje v rámci druhé výzvy kotlíkových dotací, poskytne město navíc doplatek ve výši 7 500 korun na výměnu stávajícího ručně plněného kotle na tuhá paliva umístěného v rodinném domě či bytě na území města. 

Termín vyhlášení výzvy pro občany kraje plánuje krajský úřad na konec června a příjem žádostí na počátek září tohoto roku. Možnost výměny kotle budou mít lidé až do roku 2019. Zastupitelé proto schválili na příští dva roky vytvoření rozpočtové rezervy ve výši celkem 5 milionů korun pro toto období. Ta pak bude rozpočtována dle aktuálního vývoje úspěšně podaných žádostí.

V rámci první výzvy projektu Kotlíkové dotace v Moravskoslezském kraji byla schválena dotace na výměnu kotle umístěného v rodinných domcích na území města Havířova sedmapadesáti lidem. Těmto žadatelům jsou prostřednictvím Moravskoslezského kraje postupně vypláceny příspěvky města Havířova ve výši necelých 420 tisíc korun. 


Město podpořilo soukromou školku Mateřinka

Zastupitelé odsouhlasili dotaci soukromé školce Mateřinka. Město školku podporuje každým rokem. V posledních letech přispívá ročně částkou 4 tisíce korun na jedno dítě. Při současném počtu 70 dětí tak město školce z rozpočtu uvolní částku 280 tisíc korun.

Na území města Havířova je 20 mateřských škol zřízených městem a od března roku 2013 jedna soukromá mateřská škola. Provoz jedné mateřské školy zřizované městem ročně přesáhne milion korun. Na jedno dítě město přispívá přibližně 10 tisíc korun ročně.


Zastupitelé podpořili plavání žáků, provoz polské školy a provoz jídelny základní školy na ulici Školní

Zastupitelé podpořili plavání žáků havířovských škol. Plavání je financováno z rozpočtu města od roku 2008. Letos město uvolní téměř 600 tisíc korun.

ZŠ a MŠ s polským jazykem vyučovacím Selská v Havířově-Bludovicích každoročně získává výjimku od zastupitelstva města na nižší počet žáků. Městu tak vzniká závazek finanční podpory provozu školy. Na ten město pro období od ledna do srpna letošního roku z rozpočtu uvolní 752 tisíc korun. 

Základní škola Školní v Havířově-Šumbarku každoročně bojuje se snižujícím se počtem žáků. Součástí školy je také jídelna, jejíž provoz je z hlediska normativního financování státem nízkým počtem žáků a vyšším počtem jiných osob, stravujících se ve školní jídelně, nepříznivě ovlivněn. Od školního roku 2013/2014 tak město v rámci příspěvku na provoz pravidelně přispívá na část úvazku pracovnice školní jídelny. Díky snížení počtu návštěvníků jídelny a navýšení minimální mzdy však vznikly škole vyšší výdaje na provoz. Zastupitelé proto odsouhlasili navýšení ročního příspěvku o 20 000 korun.


Z MŠ Kosmonautů a MŠ Balzakova bude jedna školka

Od července letošního roku bude z MŠ Kosmonautů odloučené pracoviště MŠ Balzakova. Sloučením mateřských škol dojde k hospodárnějšímu a efektivnějšímu provozu daných zařízení a částečnému snížení administrativní zátěže.

Město Havířov je zřizovatelem 20 samostatných mateřských škol, z toho 3 mateřské školy - MŠ Petřvaldská, MŠ Lípová, MŠ Moravská - mají 4 odloučená pracoviště. 5 mateřských škol je součástí 4 základních škol - ZŠ Na Nábřeží, ZŠ Frýdecké, ZŠ Selské, ZŠ Zelené. Na území Havířova se tak nachází 29 objektů mateřských škol, jejichž zřizovatelem je město.


Komunitní plán sociálních služeb města prodlužuje platnost

Kvůli plánované novele Zákona o sociálních službách město prodloužilo platnost komunitního plánu sociálních služeb o dva roky. Během jednání to odsouhlasili zastupitelé.

V připravované novele zákona jsou upraveny a změněny především druhy sociálních služeb. Jsou navržena spojení některých stávajících druhů služeb a redefinice jejich určení. Zavedeny mají být i sociální služby nové. V návrhu je rozšíření okruhu základních činností poskytovaných v rámci jednotlivých druhů služeb, včetně zavedení základních činností volitelných. Mění se i podmínky registrace sociálních služeb a chystají se změny v jejich financování. Nový komunitní plán tedy město zpracuje až na základě poznatků z novely zákona.


Město převedlo finance z fondu Městského kulturního střediska Havířov, investovat bude do oprav obou kulturních domů a Společenského domu

Zastupitelé schválili převod 8 300 000 korun z fondu Městského kulturního střediska Havířov do rozpočtu města. Finanční prostředky budou použity na realizaci investičních akcí pro MKS Havířov - rekonstrukce střech Společenského domu a KD Petra Bezruče, rekonstrukce vzduchotechniky hlavního sálu v KD Leoše Janáčka.


Zámek Havířov povede nová jednatelka

Zastupitelé odvolali stávajícího jednatele společnosti Zámek Havířov Davida Ondráčka a do funkce jednatelky společnosti zvolili Ivu Georgiu.

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz