havirov_letecky_2014.jpg

V Havířově chtějí úplný zákaz hracích automatů

V závěru února budou havířovští zastupitelé na svém zasedání projednávat návrh nové obecně závazné vyhlášky, která by na území města zakázala provozování veškerých technických hazardních her. Za návrh této vyhlášky se staví Rada města.

Technická hazardní hra je zejména válcová hra, elektromechanická ruleta či elektromechanické kostky. Nejčastěji má podobu výherního hracího automatu či video loterijního terminálu. Technickou hrou jsou však podle zákona veškerá programově řízená mechanická, elektromechanická, elektronická či jiná podobná technická zařízení přímo obsluhovaná sázejícím. Na doporučení radních budou o zákazu provozování těchto her na území města jednat zastupitelé na svém zasedání 27. února. "Pevně věřím, že zastupitelé tento návrh podpoří. Chceme zde vytvořit příznivé podmínky pro všechny obyvatele i návštěvníky města," prohlásila havířovská primátorka Jana Feberová.

"Provozování technických her navrhujeme zakázat zejména s ohledem na celospolečenský problém se závislostí na hrách. Chceme tato rizika omezit," uvedla náměstkyně primátorky pro sociální rozvoj Alena Zedníková. "Hraní těchto her a s ním často související závislost mají negativní vliv jak na hráče hazardních her, tak zároveň na jeho blízké. Hazard obecně je potenciálním rizikem pro mladé, seniory i osoby sociálně vyloučené," doplnila.

Nová vyhláška nahradí původní, která stanovovala místa, kde mohou být provozovány sázkové hry, loterie a jiné podobné hry. Technické hry povolené Ministerstvem financí ČR přede dnem nabytí účinnosti plánované nové vyhlášky lze provozovat na celém území statutárního města Havířova do doby platnosti jejich povolení.

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz