chlapec_s-rybou2.jpg

V Dolní Suché občané jednali se zástupci radnice

Ve čtvrtek se v prostorách místní mateřské školy sešli obyvatelé části Havířova Dolní Suchá, aby společně s vedením města a odborů úřadu projednali aktuální problémy chodu této části města. Na programu bylo několik bodů, které k projednání navrhla zdejší občanská komise.

Místní například zajímalo, kdy bude dobudováno veřejné osvětlení v ulici Nad Tratí. "Tento problém řešíme. Projektová dokumentace je již zpracovaná a momentálně je podána žádost o vydání územního souhlasu na stavební úřad. Nového osvětlení se tak občané Dolní Suché dočkají již během léta," sdělila Zdena Mayerová, vedoucí komunálních služeb města.  Za svůj odbor místním objasňovala také řešení černých skládek, požadavek na zpomalující retardéry na ulici Prachatickou či potřebu zrcadla na staré orlovské cestě.

Důležitým tématem jednání byla dostavba kanalizace. S její realizací však město v letošním rozpočtu nepočítá. Lidé v Dolní Suché by také uvítali, kdyby zde bylo hřiště. Pro jeho realizaci sami navrhli plochu vedle železniční trati podél části Lazecké ulice. Město přislíbilo, že jejich  požadavek zapracuje do změny územního plánu.

Jednalo se také o opravě budovy školky, kde schůze s občany probíhala. "Podlahy v herně pro děti budou opraveny již během letních prázdnin. Rekonstrukce části stropu nad chodbou ve druhém patře budovy a sanace základů přístavku, kde je umístěno sociální zařízení, chceme zařadit do návrhu rozpočtu na příští rok," uvedla Marcela Kasalíková z odboru školství a kultury.

Místní by na Orlovské ulici v místech, kde lidé přichází k autobusovým zastávkám, uvítali přechody pro chodce. Město možnost jejich zřízení projedná se Správou silnic Moravskoslezského kraje a dopravní policií. Občané byli na závěr schůze informováni o průběhu kontroly topenišť nebo blížící se druhé výzvě kotlíkových dotací.

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz